Dornova metoda

Dornova metoda, pojmenovaná po německém masérovi Dieteru Dornovi, je manuální terapie, která se zaměřuje na korekci subluxací (neúplných vylomenin) v páteři a kloubech s cílem obnovit správnou polohu a pohyblivost. Tato metoda byla vyvinuta v 20. století a je považována za alternativní způsob léčby problémů s páteří a klouby.
Dornova metoda

Online rezervace a ceny

Princip Dornovy metody:

Dornova metoda je založena na myšlence, že mnoho bolestí zad a kloubů může být způsobeno malými dislokacemi či posunutími páteřních obratlů a kloubů.
Terapeut spolupracuje s klientem na identifikaci těchto subluxací a následně provádí jemné a kontrolované manipulace, aby vrátil obratle a klouby zpět na správné místo.
Cílem je obnovit správnou délku nohou, což má vliv na celkovou rovnováhu těla.
 

Pacientní účast:

Pacient je aktivně zapojen do procesu Dornovy metody. Terapeut a pacient společně provádějí pohyby a tlaky, které pomáhají uvolnit svaly a posunout páteř zpět na své místo.
Pacient by měl také aktivně spolupracovat s terapeutem, což znamená, že by měl sdílet své pocity a reakce během procedury.

Prevence a léčba:

Dornova metoda je používána jak pro prevenci, tak pro léčbu bolestí zad, bolestí hlavy, problémů s klouby a svaly, problémů s páteří, a dalších podobných potíží.
Tato metoda má za cíl zlepšit celkovou pohyblivost, zmírnit bolest a zvýšit kvalitu života klienta.
 

Články a zajímavosti nejen o józe

Senioři a bolest?

„Když se člověk po šedesátce probudí a nic ho nebolí, znamená to , že ...  Více

Nešlapejte si po štěstí

Jako strom, který má pevné kořeny a vydrží kdejakou vichřici, tak i ...  Více

Aromaterapie a její použití na lekcích jógy

Aromaterapie a jóga, dva starobylé způsoby péče o tělo a mysl, se snoubí v ...  Více

Obrácené polohy jsou kladivem na hřebík únavy

Mira Metha

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace