Dornova metoda

Dornova metoda, pojmenovaná po německém masérovi Dieteru Dornovi, je manuální terapie, která se zaměřuje na korekci subluxací (neúplných vylomenin) v páteři a kloubech s cílem obnovit správnou polohu a pohyblivost. Tato metoda byla vyvinuta v 20. století a je považována za alternativní způsob léčby problémů s páteří a klouby.

Online rezervace a ceny

Princip Dornovy metody:

Dornova metoda je založena na myšlence, že mnoho bolestí zad a kloubů může být způsobeno malými dislokacemi či posunutími páteřních obratlů a kloubů.
Terapeut spolupracuje s klientem na identifikaci těchto subluxací a následně provádí jemné a kontrolované manipulace, aby vrátil obratle a klouby zpět na správné místo.
Cílem je obnovit správnou délku nohou, což má vliv na celkovou rovnováhu těla.
 

Pacientní účast:

Pacient je aktivně zapojen do procesu Dornovy metody. Terapeut a pacient společně provádějí pohyby a tlaky, které pomáhají uvolnit svaly a posunout páteř zpět na své místo.
Pacient by měl také aktivně spolupracovat s terapeutem, což znamená, že by měl sdílet své pocity a reakce během procedury.

Prevence a léčba:

Dornova metoda je používána jak pro prevenci, tak pro léčbu bolestí zad, bolestí hlavy, problémů s klouby a svaly, problémů s páteří, a dalších podobných potíží.
Tato metoda má za cíl zlepšit celkovou pohyblivost, zmírnit bolest a zvýšit kvalitu života klienta.
 

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Kdy cvičit jógu? Ideálně ráno!

Je lepší cvičit jógu ráno či večer? Nejlépe obojí, ale pokud si můžete ...  Více

Povoláním jogín

Ráno vítat Slunce na ranní lekci na terase, snídaně v kavárně, popracovat ...  Více

Život je souhra přírodních fenoménů a změn. Neodporujte jim - tím pouze trpíte. Nechte realitu být realitou. Nechte věci přirozeně plynout tak jak sami chtějí.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace