Šavásana - nuda nebo relaxace?
Není lekce, která by nekončila proslulou pozicí mrtvoly, lektor vás ... Více
Kryoterapie je terapeutické použití nízkých teplot, jimiž se působí přes pokožku na hlouběji uložené vrstvy. Řízené snížení teploty v tkáních má protizánětlivý účinek a současně přináší u léčeného svalu, šlachy nebo kloubu dočasnou úlevu od bolesti. Je to vynikající pomocník při obnově rozsahu pohybu.
Krátkodobé působení chladu přináší následné překrvení tkání – to znamená jejich lepší okysličení a regeneraci. Lokální kryoterapie se může přitom zaměřovat cíleně na postiženou tkáň s přesným dávkováním chladu, střídaným případně fází prohřívání bolavého místa. Dynamický a kontrolovaný tepelný šok zaručuje zkrácení doby regenerace (hojení a funkční zotavení).
Střídavé podchlazování a prohřívání pokožky podporuje buněčný metabolizmus, zlepšuje prokrvení v ošetřované oblasti i odvod metabolitů. Zlepšuje se tak okysličení a regenerace pokožky i podkoží a současně působí ošetření jako lymfatická drenáž.
Program pro spalování tukových buněk používá teploty několik stupňů pod nulou (měřena je teplota ošetřované tkáně, ne aplikační hlavice), při nichž jsou buňky ničeny. Protože se tak dočasně zvyšuje hladina cholesterolu vznikajícího při rozkladu tukových buněk, lze proceduru opakovat nejčastěji dvakrát týdně. Ostatní ošetření takové nároky na organismus nekladou. Je však vhodné terapii podpořit dodržování pitného režimu a odlehčeným jídelníčkem.
Nízká teplota (a rychlost, s jakou je jí dosaženo) oblastí vystavených působení chladu závisí na několika faktorech: použité metodě, počáteční teplotě, době kontaktu s pokožkou, tloušťce podkožního tuku. Čím delší je doba aplikace, tím hlubší je působení. Teplotu uvnitř svalu lze snížit až do hloubky 4 cm, jelikož sval je tkáň, která obsahuje vodu astává se tak vynikajícím vodičem chladu na rozdíl od tuku, který je hydrofobní. U akutních traumat je chladová terapie užitečná, je-li aplikována od prvního dne po dobu až dvou týdnů po úrazu.
Teplo zvyšuje elasticitu tkání. Účinek se projevuje zejména u kloubních pouzder, šlach, svalů a u všech struktur, kde je velký počet kolagenových vláken. Teplo dokáže urychlovat biochemické reakce organismu a značně zvyšuje přísun kyslíku do tkání. To vede ke zlepšení metabolismu v léčené oblasti. Na pacienty působí rovněž relaxačně. Tepelná terapie může mít mnoho aplikací, ale musí být použita až poté, co odezní akutní fáze.
Cena ošetření se odvíjí od času ošetření. Čas pohovoru a přípravy ošetření se nezapočítává.
Telefonicky: 797 847 930
Ostrovského 11/16, Praha 5 (Dům jógy Anděl)
Zařízení HC CRYO T-SHOCK je založené na technologii Peltierových článků (Peltierův jev prochází-li proud obvodem se dvěma rozdílnými vodiči zapojenými v sérii (většinou bismut a tellur), jedna z jejich styčných ploch se ochlazuje a druhá zahřívá). Umožňuje tak jak hypertermickou stimulaci schopnou generovat teplo, tak transdermální kryotermii schopnou odebírat teplo i z těch nejhlubších vrstev. Umožňuje tedy využívat samotnou kryoterapii nebo hypertermickou stimulaci,tj. terapii tepelným šokem, u které po kryogenické léčbě následuje hypertermická léčba dynamickým a sekvenčním způsobem a s regulací teploty (provozní teplotu aplikátoru je možné nastavovat od -18°C do 45 °C.)
Kryoterapie není vhodná v případě:
Není lekce, která by nekončila proslulou pozicí mrtvoly, lektor vás ... Více
Systém jógy vznikl před více než 2000 lety, do Evropy se ovšem začal ... Více
S jógou jsem se poprvé setkal díky rande s jogínkou, která mě dotlačila na ... Více
Ty, tak jako nikdo jiný v celém vesmíru, si zasloužíš svoji lásku a přívětivost.
Ochrana osobních údajů | Podmínky a pravidla rezervačního systému | Provozní řád | Lektoři Domu jógy | Škola Domu jógy | Povinně zveřejňované informace