Speciální jin jóga s aromaterapií

Přijďte pocítit blahodárné účinky jemné jin jógové praxe spojené s dotekem vybraných vůní 100% přírodních éterických olejů.
Cena: 400,- Kč
Ať už vás zajímá jóga nebo aromaterapie, v těchto ucelených prodloužených lekcích najdete obojí. Aromaterapie umí být dobrým pomocníkem, pokud člověk ví, jak ji správně použít. Mostem mezi jógou a aromaterapií může být tradiční čínská medicína (TČM), na kterou také v daných lekcích navážeme. Tradiční čínská medicína pracuje s principem pěti elementů, které se specificky projevují dle ročního období a dalších faktorů na našem těle a v mysli.
 
Krásně tak můžeme navázat na tento systém a užít si blahodárné účinky JIN jógové praxe a speciálně vybraných 100% přírodních éterických olejů. V lekcích se můžete těšit na zastavení se, zklidnění a uvolnění, kdy si vždy vše srozumitelně vysvětlíme a domů si také odnesete krátké shrnutí, na čem jsme pracovali a jaké oleje byly vybrány a proč. Dopřejeme si také práci s myslí, nácvik meditace, delší šavásanu s voňavým masážním dotykem, pokud si to budete na závěr lekce přát. Na co se zaměříme a na co se můžete těšit v rámci jednotlivých elementů v průběhu roku?

Program

ELEMENT DŘEVO - jaro

 • Zaměříme se a budeme chtít posílit orgány játra a žlučník, které náleží elementu dřeva. Játra v našich tělech rozvádí a ukládají krev, žlučník ukládá a vylučuje žluč. Zároveň jsou játra významná při plánování a úmyslech, žlučník nám pomáhá rozhodovat a řešit.
 • Obzvlášť nerovnováha v játrech dle TČM může způsobit mimo jiné stagnaci energie, jak na těle, tak na mysli a energie se může zastavit a způsobovat křeče a jiné bolesti. Častá bývá únava, bolesti hlavy, zácpa, neschopnost uvolnit se nebo například nevyrovnané chování, výbuchy emocí a vztek.
 • Čeká nás jemné rozpohybování těla, meditace, práce se směsí vybraných 100% přírodních éterických olejů a mandlového oleje, cvičení meditace a jin jógová praxe na podpoření meridiánu jater a žlučníku.

ELEMENT OHEŇ - léto

 • Posílení orgánu srdce a tenkého střeva, kdy srdce můžeme nazvat vládcem všech orgánů. Srdce ovládá krev. Tenké střevo odděluje čisté od nečistého.
 • Pokud je srdce v rovnováze, ostatní orgány na to pozitivně reagují, pokud se naopak ukáže disharmonie, orgány reagují druhým směrem. Může se objevit vysoký krevní tlak, pocení, závratě, bolesti na hrudi, emoční výkyvy, zvýšená podrážděnost, duševní neklid a další.
 • Čeká nás jemné rozpohybování těla, meditace, práce se směsí vybraných 100% přírodních éterických olejů a mandlového oleje, cvičení meditace a jin jógová praxe na podpoření meridiánu srdce a tenkého střeva.

ELEMENT ZEMĚ - pozdní léto

 • Posílení orgánu sleziny a žaludku. Slezina udržuje rovnováhu v našich tělech a má vliv na naši celkovou vitalitu. Žaludek je velmi důležitý pro své zpracovávání potravy.
 • Slezina v nerovnováze se může ukázat v podobě nadýmání, průjmů, otoků dolních končetin, nedostatku energie nebo např. špatného soustředění, přílišné starostlivosti, smutku, sebelítosti a úzkosti.
 • Čeká nás jemné rozpohybování těla, meditace, práce se směsí vybraných 100% přírodních éterických olejů a mandlového oleje, cvičení meditace a jin jógová praxe na podpoření meridiánu sleziny a žaludku.

ELEMENT KOV - podzim

 • Posílení orgánu plic a tlustého střeva. Plíce kromě jiného pomáhají srdci rozvádět krev po těle a regulují systém rozvodu vody v těle. Tlusté střevo vstřebává tekutiny z potravy a má svou důležitou roli vylučování. Ať už na fyzické či psychické úrovni.
 • Nerovnováha plic se může zobrazit v dechových potížích, astmatu, alergiích, kašli, ekzémech, kopřivce, ale i ve smutku, melancholii a nízkém sebevědomí. Nerovnováhu v tlustém střevě je možné pocítit v trávicích potížích, neschopnosti odpuštění a přijetí věcí tak, jak jsou.
 • Čeká nás jemné rozpohybování těla, meditace, práce se směsí vybraných 100% přírodních éterických olejů a mandlového oleje, cvičení meditace a jin jógová praxe na podpoření meridiánu plic a tlustého střeva.

ELEMENT VODA - zima

 • Posílení orgánu ledvin a močového měchýře, kdy ledviny nejsou jen kontrolorem množství vody v těle odstraňovačem odpadních látek z těla, ale jsou celkovou esencí naší životní energie. Člověk je tak starý a silný, jak silné má ledviny.
 • Ledvinám a močovému měchýři se věnujeme v zimním období, kdy např. nerovnováha ledvin může způsobovat únavu, zimomřivost, bolest spodní části zad, nejistotu, strach.
 • Čeká nás jemné rozpohybování těla, meditace, práce se směsí vybraných 100% přírodních éterických olejů a mandlového oleje, cvičení meditace a jin jógová praxe na podpoření meridiánu ledvin a močového měchýře.

Kdy

 • Sobota 13.4. od 16:00 - 17:30 - rezervovat zde - rezervace možná až 30 dní předem
 • Sobota 8.6. od 16:00 - 17:30 - rezervovat zde - rezervace možná až 30 dní předem

Kde

Dům jógy, metro Anděl, Ostrovského 11/16, Praha 5, 150 00
Mapa a kontakty

Cena

 • Cena: 400,- Kč

O lektorovi

Každá má lekce začíná zklidněním a zharmonizováním dechu, které nás připraví na celou praxi. Postupně se přes protahovací ásány dostáváme k dynamičtější části lekce, kde krásně protáhneme tělo, posílíme svaly, ale nikdy nebude chybět závěrečná relaxace. Mé hodiny jsou dynamičtějšího rázu, ale vždy má každý možnost cvičit tak, jak mu možnosti dovolí. Jóga není soutěž :)

Více informací

Rezervace

Po rezervaci vám přijde potvrzovací mail, že máte akci rezervovánu (někdy padají maily do spamu, tak prosíme o jeho kontrolu) a platební údaje.  Pokud se Vám nedaří z jakéhokoliv důvodu registrovat do rezervačního systému, většinou je to z toho důvodu, že udáváte uživatelské jméno, které již v systému je. Pokud neobdržíte potvrzovací e-mail a ani jej nenajdete ve spamu, volejte nebo pište na: 

Online rezervace

Tel.:  774 496 206

E-mail:  skoladomujogy@dum-jogy.cz

Podmínky rezervace

Podmínky a pravidla rezervačního systému

v souvislosti s přetrvávající epidemickou situací související s Covid-19 Vás musíme upozornit na následující skutečnosti týkající se ukončování lekcí, kurzů, seminářů, workshopů nebo pobytů. Současná situace sama o sobě, ani ji provázející nouzový stav, nezakládá právní nárok na výpověď dosavadních smluvených závazků ani na odstupovaní od nich.

Klienti si musí být vědomi, že jakékoliv odložení či modifikace plnění ze strany Domu jógy je vyvolané důvody nezávislými na jeho vůli a je nutné je chápat jako vyšší moc. V tomto případě nejsou naplněny zákonné důvody odstoupení od smlouvy pro porušení smlouvy podstatným způsobem (1) ani nároky plynoucí z podstatné změny okolností (2), a to zejména z důvodu, že si klienti byli nastalé situace a případných komplikací z ní vyplývajících vědomi a mohli případné změny rozumně předpokládat.

Dům jógy se všemi dostupnými prostředky pokusí o realizaci všech naplánovaných aktivity v souladu se současnými epidemickými opatřeními tak, aby se jejich realizace blížila co nejvíce původně zamýšleným datům i formám realizace.

(1) § 2002 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „o.z.“)
(2) § 1765 a násl. o.z.

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga a principy zdravého pohybu

Systém jógy vznikl před více než 2000 lety, do Evropy se ovšem začal ...  Více

Téma měsíce: Jak si užíváte Šavásanu vy?

To je nuda! Svědí mě nos. Chci se podrbat. Ale všichni tu vytuhli…, kašlu ...  Více

Mami s mimi

... aneb jemná jóga pro maminky po porodu a masáže a jemné protahování s ...  Více

Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

Abraham Lincoln

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace