Vážení klienti,
vzhledem k rozhodnutí vlády budou všechna naše studia od 13.3. až do odvolání uzavřena. Všechny rezervace budou zrušeny a kredity navráceny na účet. Také platnost kreditů Vám bude automaticky o měsíc prodloužena. A protože i recepce budou zavřeny, případné dotazy rádi zodpovíme mailem. Děkujeme za pochopení, už teď nám chybíte a moc se na Vás těšíme v lepších časech.
Váš Dům jógy

Jóga pod mikroskopem

6 + 1 důvodů, proč je nezbytné cvičit jógu
Jóga pod mikroskopem

Jóga je dnes celospolečenským fenoménem, ale možná nevíte, že už i vědecké výzkumy potvrdily její prospěšnost pro naše zdraví a její vliv na dlouhověkost. Předkládáme vám tedy nové argumenty vědy, které vám možná pomohou praktikovat jógu s ještě větší radostí :-)

1. Prodlužuje život

Zdá se to nemožné? Vědci zjistili, že koncové výběžky na špičkách chromozomů mikroskopických šroubovic DNA, známé jako telomery, se zkrátí, kdykoliv se buňka rozdělí - a podle jejich délky lze odhadnout stáří buňky i člověka. Přitom se ale ukázalo, že telomery mohou vypadat ve stejném věku různě, protože podléhají spoustě každodenních vlivů, a tím hlavním je chronický psychický stres.

Zmírnění stresu pak může biologické hodiny zpomalit nebo i zvrátit, a toto zpomalení má dobrý vliv zejména u lidí ve středním a vyšším věku. Mezi aktivitami, které svými účinky dosahují nejlepších výsledků na příznivější biologický věk, bylo právě cvičení jógy.

2. Budete zdraví

Nedávný výzkum norských odborníků z univerzity v Oslu zase přinesl nové poznatky, které pomáhají osvětlit fakt, proč lidé cvičící jógu podléhají méně často onemocněním a virovým infekcím. Cvičení jógy má totiž podle norského výzkumu prakticky okamžitý dopad na genovou expresi, a to konkrétně u imunitních buněk.

3. Zlepšuje sexuální život

Jóga a její cviky prokrvují pohlavní orgány, stimulují žlázy s vnitřní sekrecí a zbavují úzkosti, která někdy stojí za naší nechutí či únavou.

4. Je lepší než léky na vysoký tlak

Několik nezávislých testů a studií prokázalo, že pravidelné praktikování relaxačních jógových technik a mírného cvičení ásan, dokáže v průměru snížit systolický krevní tlak o 11,52 milimetru rtuti tlakoměru a diastolický tlak o 6,83 milimetru rtuti na tlakoměru, což je srovnatelné s užíváním léků na hypertenzi. A to jak ve velikosti efektu, tak v časovém trvání změny.

5. Zlepší stav vašich zad i bolesti hlavy

Uvolňuje svalové tenze, symetricky a intenzivně protahuje šíjové svaly i svaly zad a zlepšuje tak funkční stav celé páteře i prokrvení hlavy.

6. Pomůže se ztuhlými klouby

Významně napomáhá a ovlivňuje uvolnění ztuhlosti, zánětu kloubů a bolesti. Lehké jógové cviky při pravidelné praxi mají příznivý vliv i na revmatoidní artritidu.

+ 1. Nejlepší nakonec – jóga vás zbaví stresu

Klid a uvolnění, které přináší cvičení jógy, vnese příjemný pocit harmonie do vašich životů - co si přát více...

Články a zajímavosti nejen o józe

Má cesta - Karolína Chudobová

Jóga není pro mě, často slýchám. Tam se jen válej po zemi, dýchaj a ...  Více

MaMi jóga – cvičení maminek s miminkem

Narodilo se vám miminko? Asi jste záhy zjistila, že porodem nic nekončí, ale ...  Více

Jóga na hlavu postavená

Když je něco na hlavu postavené, nebo vzhůru nohama, obvykle to vyjadřuje ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.

Gilbert Pierre Cesbron

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů