Barbora Millerová

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Barbora Millerová
Moje lekce jsou převážně dynamické. Překonáváme své limity a snažíme se neustále zlepšovat. Není to nic drastického, že byste se druhý den nemohli ani pohnout. Prostě posloucháme naše tělo, plyneme v rytmu našeho dechu, zasmějeme se a možná se i trošku zapotíme.

Čím jsem já charakteristická

Řekla bych o sobě, že jsem neustále pozitivní a usměvavá. Jak v běžném životě, tak i na lekcích.

Je potřeba popsat, jak mé leke zpravidla probíhají

Většinou přijdu do sálu a položím Vám otázku, jak jste se měli o víkendu, poté Vám povím já, co se mi za týden stalo, protože většinou se mi stane nějaký “fuck up”, kterým se před Vámi tak trošku ztrapním a Vy aspoň po ránu zasmějete. Haha.

Lekce začínám většinou v sedě, zklidněním a uvědoměním si našeho dechu. Následuje rozhýbání, protažení, probuzení těla. Nikdy nezapomenu v lekci na pozdrav slunci. Jsem toho názoru, že tělo je potřeba zahřát v jakékoliv části dne.

Po pozdravech slunci přichází samostatná praxe, kterou většinou zaměřim na všechny pohyby- záklony, předklony, úklony, rotace, balance a obrácené pozice. Většinou v lekcích nezapomenu ani na nějaký lehčí balanc na rukou.

Lekci zakončíme pozicemi na zemi, protažením a pořádnou hloubkovou šavásanou, na kterou kladu velký důraz.

V jakém rytmu cvičím

Moje lekce jsou dynamičtější, v rytmu našeho dechu.

Co klienty na mých lekcích čeká. Čím výstižněji a trefněji své lekce popíšete, tím líp.

V lekci se můžete těšit, jak na protažení, tak zároveň zahřátí a posílení Vašeho těla. Na józe miluji to, že mi ukazuje, že jsem silnější než se zdá a než si sama dokážu představit. To se i ve svých lekcích snažím předávat dál. Dynamičtější prvky, které nejen posílí Vaše tělo, ale zároveň Vám ukážou, že se i z nemožného se může stát skutečnost, pokud tomu dáme chvíli čas. Na jednodušší balance se také můžete těšit, při kterých znovu překonáváme sami sebe a možná se i trošku zasmějeme.

Mé zkušenosti

S jógou už koketuju od svých 12 let. Byla to taková ”nešťastno šťastná” náhoda, kdy mi ve 12 letech našli nádor mezi aortou, plícemi a srdcem,který mi vrůstal do plic. Po operaci, protože mě řízli přes celý bok, jsem vůbec nemohla hýbat s levou rukou a kvůli jednostrannému používání mi nastala skolióza. Na základě toho mi byly doporučeny rehabilitace, ty mě samozřejmě ve 12 letech nebavily, flákala jsem to.

Pamatuju si to, jakoby to bylo včera, když ke mně mamka do pokoje přišla, s knížkou ruce a podávala mi ji, a řekla “tak mohla by jsi zkusit tu jógu ne”? Podala mi knihu o józe, to v ní bylo ještě CD. Každopádně, podle mě tu knihu jsem otevřela jenom jednou, CD jsem podle mě nikdy nepustila, no ale začala jsem se doma protahovat, podle YT cvičit a tak jsem si tu jógu zamilovala, že jsem si řekla, že si udělám kurz instruktorky jógy a začnu předávat to, co mi dala jóga a v čem mi pomohla i dál.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Nejvíce mě baví ukazovat lidem že jsou silnější než se zdá a než si sami dokážou představit.

Více o mně

Ještě studuji, a to výživové poradenství a sportovní diagnostiku. Jsem vášnivá sportovkyně. Nedělám pouze jógu, přijde mi škoda, že se člověk zaměřuje pouze na jeden styl pohybu. Přijde mi fajn, když tělo je funkční a dokáže všechno možné. Má tu flexibilitu, mobilitu, sílu, vytrvalost, ale i dynamiku. Proto zároveň chodím běhat, lezu po stěně, po skalách, chodím cvičit funkčně do fitka, dělám crossfit, vzpírám a zároveň jsem vášnivá surfařka.

Baví mě se neustále sama na sobě vzdělávat, učit se novým věcem a překonávat svoje limity. Už 15 let hraju na klavír a hudba je pro mě opravdu únikem od reality. Baví mě cestovat, fotit a neustále něco tvořit. Mým největším problémem je si na to všechno najít čas. :-)

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Téma měsíce: Jak si užíváte Šavásanu vy?

To je nuda! Svědí mě nos. Chci se podrbat. Ale všichni tu vytuhli…, kašlu ...  Více

Mate obavy zkusit lekci pro pokročilé?

Třeba už nějakou dobu jógu praktikujete, ale pořád chodíte na “tu ...  Více

Povoláním jogín

Ráno vítat Slunce na ranní lekci na terase, snídaně v kavárně, popracovat ...  Více

Když to nejméně čekáme, život se na nás obrátí s výzvou, aby vyzkoušel naši odvahu a vůli ke změně.

Paulo Coelho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace