Jana Ricci

Seznam mých lekcí

Jana Ricci
Lekce vedu jak v klidném tempu ( zdravá záda, jemná hatha ), tak i intenzivnější formou jako core, vinjasa, hot jóga. Ráda pro vás tvořím nové sestavy, používám mudry, tělesné zámky (bandhy) a pracuji s vonnými esencemi. Na začátku lekce je fajn tělo oživit, prodýchat a nechat pracovat přítomnost. A pak, když jsme jako znovuzrození, můžeme do toho pustit i trochu (někdy víc) dynamiky.

Mé zkušenosti

Jóga mě provádí snad celý život. Dříve jako adolescentku - tak nějak instinktivně, později už i s nějakým záměrem a nyní coby lektora i studijně a rovněž stále intuitivně :-) 
Jógová praxe mi pomohla zbavit se alergie, zformovat tělo a pozoruji i další účinky, které přicházejí pozvolna a pozitivně se mi pak obtisknou v životě i mimo podložku. O magii dechových technik bych se zde také rozepisovala velmi dlouho.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Své klienty se snažím vést k tomu, aby skrze svou praxi nacítili, co nyní naše tělo v daný okamžik dělá - potřebuje. Jak se pohybuje páteř, kudy námi proudí dech, kde se opíráme a kam daný pohyb vedeme. Klíčové je pro nás rovněž držení těla, zlepšení koordinace a práce s jeho centrem. Po celou dobu praxe máme napojení na dech a učíme se pracovat s vlastní energií. Protože, kde je energie, tam to žije!
Když si dopřejeme ásány, na které má tělo chuť, předáme vše svému vyššímu průvodci, který nás vede skrze intuici, a my tak můžeme přetransformovat neprospěšnou energii na novou, čistou energii. A víme, že jóga není jenom tělocvik, ale právě ta vědomá práce s dechem, s energií, naše osobní transformace.
Každá nová praxe je pro nás zároveň cesta, ve které se posouváme - a to mě na józe a lektorování baví:-)
 
Přeji všem krásné jógování - ať už to pro každého znamená cokoli ????????????
 
Těším se na společně strávené chvíle, 
Jana
 

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Dech a život

Bez nadsázky si dovolím tvrdit, že dech je ten nejdůležitější proces pro ...  Více

Jama a nijama

Že jóga není jen praxe na podložce, už víme. Jaké jsou ale zásady, ...  Více

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

Když to nejméně čekáme, život se na nás obrátí s výzvou, aby vyzkoušel naši odvahu a vůli ke změně.

Paulo Coelho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace