Jana Ricci

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Jana Ricci
Lekce vedu jak v klidném tempu ( zdravá záda, jemná hatha ), tak i intenzivnější formou jako core, vinjasa, hot jóga. Ráda pro vás tvořím nové sestavy, používám mudry, tělesné zámky (bandhy) a pracuji s vonnými esencemi. Na začátku lekce je fajn tělo oživit, prodýchat a nechat pracovat přítomnost. A pak, když jsme jako znovuzrození, můžeme do toho pustit i trochu (někdy víc) dynamiky.

Mé zkušenosti

Jóga mě provádí snad celý život. Dříve jako adolescentku - tak nějak instinktivně, později už i s nějakým záměrem a nyní coby lektora i studijně a rovněž stále intuitivně :-) 
Jógová praxe mi pomohla zbavit se alergie, zformovat tělo a pozoruji i další účinky, které přicházejí pozvolna a pozitivně se mi pak obtisknou v životě i mimo podložku. O magii dechových technik bych se zde také rozepisovala velmi dlouho.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Své klienty se snažím vést k tomu, aby skrze svou praxi nacítili, co nyní naše tělo v daný okamžik dělá - potřebuje. Jak se pohybuje páteř, kudy námi proudí dech, kde se opíráme a kam daný pohyb vedeme. Klíčové je pro nás rovněž držení těla, zlepšení koordinace a práce s jeho centrem. Po celou dobu praxe máme napojení na dech a učíme se pracovat s vlastní energií. Protože, kde je energie, tam to žije!
Když si dopřejeme ásány, na které má tělo chuť, předáme vše svému vyššímu průvodci, který nás vede skrze intuici, a my tak můžeme přetransformovat neprospěšnou energii na novou, čistou energii. A víme, že jóga není jenom tělocvik, ale právě ta vědomá práce s dechem, s energií, naše osobní transformace.
Každá nová praxe je pro nás zároveň cesta, ve které se posouváme - a to mě na józe a lektorování baví:-)
 
Přeji všem krásné jógování - ať už to pro každého znamená cokoli ????????????
 
Těším se na společně strávené chvíle, 
Jana
 

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Pilates - vzdálený bratranec jógy

Cvičení Pilates a jóga jsou na první pohled podobné směry, ovšem po jejich ...  Více

Jin jóga aneb čas se zastavit

V dnešním zrychleném světě se jóga čím dál víc zpomaluje a na ...  Více

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Když konám dobro,je mi dobře.Když dělám zlo,je mi zle

A.Lincoln

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace