Martina Korálová

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Martina Korálová
Mé lekce jsou rozmanité. Někdy klidnější, jindy spíš dynamické, záleží na energii studentů i mojí, počasí, denní době... Ale jedna věc všechny mé hodiny spojuje: Snažím se, aby mí studenti z lekce odcházeli s dobrou náladou, uvolnění a spokojení. Kladu důraz na to, aby každý naslouchal svému vlastnímu tělu a naučil se v jednotlivých ásanách uvolnit. Velmi důležité pro mě je, aby studenti prováděli jógové ásany správně, proto se u některých pozic zastavujeme a detailně vysvětlujeme správné provedení. Ráda stavím hodinu od jednodušších pozic k těm “krkolomějším“ a užívám si momenty, kdy studenti zvládnou něco, co od sebe vůbec nečekali.

Mé zkušenosti

Jógu jsem začala praktikovat v roce 2003, a po absolvování prvního Yoga Teacher Training RYT 200 pod vedením Adriana Coxe a Shiang Ying v roce 2010, jsem ji začala vyučovat ve vyhlášeném studiu jógy v Bangkoku Yoga Elements.

Od roku 1997 jsem trvale žila v Jihovýchodní Asii a vedle své profese průvodkyně (kterou jsem stále), jsem začala studovat východní filozofie a náboženství, Buddhismus, Hinduismus a další obory s tím spjaté, jako jsou východní masáže a medicína.

Své znalosti jógy jsem pak rozvíjela s dalšími učiteli, jako jsou Ken Harakuma, Cerissa Nyen a Less Smith, ke kterým se stále vracím. V roce 2015 jsem se dostala na kurz Simona Borg-Oliviera, a toto setkání absolutně ovlivnilo a změnilo mou dosavadní jógovou praxi. Ukázal mi naprosto nový pohled na jógu, naučil mě, že dokážu naplno využít svou sílu a energii, jen pokud se v každé pozici uvolním. Simonovy kurzi a workshopy navštěvuji pravidelně, stejně jako další zajímavé jógové akce v ČR i v zahraničí. Jako lektor se účastním například Jógakempu v Českém ráji a pořádám i vlastní jógové pobyty v Thajsku a na Sri Lance.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě úžasná tím, že ji může praktikovat každý a v každém věku. Jednotlivé pozice přizpůsobuji tak, aby je zvládl začátečník , ale i tak, aby byly výzvou pro dlouholeté studenty. Svou prácí miluju nejvíc ve chvíli, když mi student řekne, že i díky mně mu jóga změnila život.

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Jóga a bolesti zad

Až 80 % populace trápí občasné bolesti zad a kloubů. Bolesti zad a ...  Více

Těhotenství = konec cvičení? Nikoli!

Žena projde během těhotenství třemi základními fázemi. Zpočátku chce ...  Více

Žádná kouzelná síla není tak krásná, mocná a inspirující , jako naše smějící se oči.

Sri Chinmoy

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace