Martina Korálová

Seznam mých lekcí

Martina Korálová
Mé lekce jsou rozmanité. Někdy klidnější, jindy spíš dynamické, záleží na energii studentů i mojí, počasí, denní době... Ale jedna věc všechny mé hodiny spojuje: Snažím se, aby mí studenti z lekce odcházeli s dobrou náladou, uvolnění a spokojení. Kladu důraz na to, aby každý naslouchal svému vlastnímu tělu a naučil se v jednotlivých ásanách uvolnit. Velmi důležité pro mě je, aby studenti prováděli jógové ásany správně, proto se u některých pozic zastavujeme a detailně vysvětlujeme správné provedení. Ráda stavím hodinu od jednodušších pozic k těm “krkolomějším“ a užívám si momenty, kdy studenti zvládnou něco, co od sebe vůbec nečekali.

Mé zkušenosti

Jógu jsem začala praktikovat v roce 2003, a po absolvování prvního Yoga Teacher Training RYT 200 pod vedením Adriana Coxe a Shiang Ying v roce 2010, jsem ji začala vyučovat ve vyhlášeném studiu jógy v Bangkoku Yoga Elements.

Od roku 1997 jsem trvale žila v Jihovýchodní Asii a vedle své profese průvodkyně (kterou jsem stále), jsem začala studovat východní filozofie a náboženství, Buddhismus, Hinduismus a další obory s tím spjaté, jako jsou východní masáže a medicína.

Své znalosti jógy jsem pak rozvíjela s dalšími učiteli, jako jsou Ken Harakuma, Cerissa Nyen a Less Smith, ke kterým se stále vracím. V roce 2015 jsem se dostala na kurz Simona Borg-Oliviera, a toto setkání absolutně ovlivnilo a změnilo mou dosavadní jógovou praxi. Ukázal mi naprosto nový pohled na jógu, naučil mě, že dokážu naplno využít svou sílu a energii, jen pokud se v každé pozici uvolním. Simonovy kurzi a workshopy navštěvuji pravidelně, stejně jako další zajímavé jógové akce v ČR i v zahraničí. Jako lektor se účastním například Jógakempu v Českém ráji a pořádám i vlastní jógové pobyty v Thajsku a na Sri Lance.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě úžasná tím, že ji může praktikovat každý a v každém věku. Jednotlivé pozice přizpůsobuji tak, aby je zvládl začátečník , ale i tak, aby byly výzvou pro dlouholeté studenty. Svou prácí miluju nejvíc ve chvíli, když mi student řekne, že i díky mně mu jóga změnila život.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Rok psa

Malou část nového roku máme za sebou a během ní jsme si pravděpodobně ...  Více

Nebojte se záskoků

Je tomu 19 let, kdy mě kamarádka vzala poprvé na powerjógu. Dlouho jsem ...  Více

Aerojóga očima lékařky

Všichni jistě známe bolest zad. Aby ne, postihuje asi 1/3 naší populace. ...  Více

Nové začátky se často maskují jako bolestivé konce.

Lao C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace