Vážení klienti, z důvodu nařízení vlády jsou naše studia až do odvolání zavřena. Lekce probíhaji online.

Martina Korálová

Martina Korálová
Mé lekce jsou rozmanité. Někdy klidnější, jindy spíš dynamické, záleží na energii studentů i mojí, počasí, denní době... Ale jedna věc všechny mé hodiny spojuje: Snažím se, aby mí studenti z lekce odcházeli s dobrou náladou, uvolnění a spokojení. Kladu důraz na to, aby každý naslouchal svému vlastnímu tělu a naučil se v jednotlivých ásanách uvolnit. Velmi důležité pro mě je, aby studenti prováděli jógové ásany správně, proto se u některých pozic zastavujeme a detailně vysvětlujeme správné provedení. Ráda stavím hodinu od jednodušších pozic k těm “krkolomějším“ a užívám si momenty, kdy studenti zvládnou něco, co od sebe vůbec nečekali.

Mé zkušenosti

Jógu jsem začala praktikovat v roce 2003, a po absolvování prvního Yoga Teacher Training RYT 200 pod vedením Adriana Coxe a Shiang Ying v roce 2010, jsem ji začala vyučovat ve vyhlášeném studiu jógy v Bangkoku Yoga Elements.

Od roku 1997 jsem trvale žila v Jihovýchodní Asii a vedle své profese průvodkyně (kterou jsem stále), jsem začala studovat východní filozofie a náboženství, Buddhismus, Hinduismus a další obory s tím spjaté, jako jsou východní masáže a medicína.

Své znalosti jógy jsem pak rozvíjela s dalšími učiteli, jako jsou Ken Harakuma, Cerissa Nyen a Less Smith, ke kterým se stále vracím. V roce 2015 jsem se dostala na kurz Simona Borg-Oliviera, a toto setkání absolutně ovlivnilo a změnilo mou dosavadní jógovou praxi. Ukázal mi naprosto nový pohled na jógu, naučil mě, že dokážu naplno využít svou sílu a energii, jen pokud se v každé pozici uvolním. Simonovy kurzi a workshopy navštěvuji pravidelně, stejně jako další zajímavé jógové akce v ČR i v zahraničí. Jako lektor se účastním například Jógakempu v Českém ráji a pořádám i vlastní jógové pobyty v Thajsku a na Sri Lance.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je pro mě úžasná tím, že ji může praktikovat každý a v každém věku. Jednotlivé pozice přizpůsobuji tak, aby je zvládl začátečník , ale i tak, aby byly výzvou pro dlouholeté studenty. Svou prácí miluju nejvíc ve chvíli, když mi student řekne, že i díky mně mu jóga změnila život.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

Já a RYT 200

Jste lektorem jógy a váháte, zda investovat do Vašeho dalšího vzdělání a ...  Více

Joga u moře? Nejlepší nápad

Spojíme-li někdy mnoho těch "nejlepších věcí", dopadne to občas jako ...  Více

Znáte office jógu?

Office jóga je určena především pro ty, kteří mají sedavé zaměstnáni, ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Setkání dvou lidí je dočasné, zatímco spojení člověka s vesmírem je věčné.

osho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů