Daniela Nováková

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Daniela Nováková
Jóga je pro mě vyjádřením respektu k tělu a jeho moudrosti a zároveň tou nejlepší cestou, jak uvolnit mysl a nakrmit duši – a přesně to se snažím na lekcích poskytnout klientům. Mým cílem je nabídnout a vytvořit prostor, ve kterém se všichni bezpečně a svobodně, pomocí pohybů, dechu a jejich spojení dostanou blíž k sobě samým.

Lekce vždy začínají zastavením se a nenásilným prozkoumáním se. Teprve poté je čas tělo smysluplně zahřát, rozpohybovat a připravit na následující – což může být, dle typu lekce, něžné plynutí, relaxační aromajóga, silová powerjóga, kreativní vinyasa nebo třeba tradiční navakarana. Nediskutovatelnou nutností je pak závěrečná relaxace, při které tělo, hlava i duše dostanou možnost všechno vstřebat a integrovat.

Mé zkušenosti

Jóga si mě vlastně našla už jako malou holku. A byla to láska na první pozici! ♡ Strávila jsem pak několik let studiem těla, mysli i smyslů a jsem obrovsky vděčná za příležitosti učit se od neuvěřitelně moudrých a inspirujících osob v průběhu nejrůznějších jógových výcviků a teacher trainingů, rekvalifikačních kurzů a workshopů. Pravidelně pořádám jógové víkendy, podílím se na organizaci festivalu jógy, vedu lekce online, natáčím jógová videa pro korporáty a všechno si to velmi užívám.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Na lektorování mě nejvíce baví pozorovat, jak mi jógující rostou a sílí před očima. Fyzicky, ale zejména psychicky. Nesmírně mě těší vnímat, jak s každou další společnou hodinou klienti stojí na podložce sebevědoměji a jak z každé lekce z podložky odchází vyrovnaněji. Jak si postupně dovolují vydechovat hlasitěji (od čehož je už jenom kousek k tomu vyjadřovat myšlenky a city hlasitěji) a jak se se mnou loučí spokojenější, než jak se vítali – snad spokojenější se sebou. A v sobě.

To mě baví nejvíc, být pro klienty oporou na podložce tak, aby si klienti byli oporou svou vlastní mimo ni :)

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Mantry - zpěv nebo modlitba?

Hudba je součástí našich životů a ať už vědomě či nevědomě ...  Více

Můžete prohledat celý vesmír ve snaze najít někoho, kdo si zaslouží vaši lásku víc než vy samotní, nikoho takotého však nenajdete.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace