Zuzana Zvolánková

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Zuzana Zvolánková
Na mých lekcích jógy, které vedu spíše v dynamičtějším tempu, se nejdříve rozhřejeme, následuje vlastní praxe, závěrečné zklidnění a relaxace. Po celou dobu se pak budeme soustřeďovat na to nejdůležitější – dech. Asány spojuji do menších „choreografií“, takže se rozhodně nebudete nudit – každá lekce je jiná.

Během naší praxe dojde k dokonalé kombinaci síly, protažení a současného uvolnění na vlně dechu. Naučíte se koncentraci a pravděpodobně se i pěkně zapotíte :-).

Mé zkušenosti

Sportu se věnuji již přes 35 let. Své tělo jsem začala pokoušet nejdříve gymnastikou, tancem (mnoha styly – od baletu až po orient), pilatesem až jsem dospěla k józe, která nyní plně naplňuje můj život ve všech směrech. Praktikuji denně, zejména dynamické formy jógy jako je Vinyasa Flow a Asthanga, věnuji se Hormonální jógové terapii, pránájámě a meditaci.

Vzrušujícím zpestřením je pak Akro Yoga, nebo-li párová akrobacie či Aerial Hoop (taneční akrobacie v závěsných kruzích). Velmi mě také oslovilo TRX a jeho propojení s jógou.

Vzdělání, certifikace

  • Mezinárodní instruktor jógy, RYT 200, Yoga Federation of Europe
  • UNDEGROUD YOGA SCHOOL s Daliborem Štědroňským
  • Taneční škola Emmy Destinové
  • Hormonal Yoga Therapy
  • Art Yoga, Yoga Federation of Europe
  • Zdravá záda & zdravé chodilo
  • TRX® Group Suspension Training Course – GTC
  • TRX® for Yoga

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jsem akční žena, celý život dělám dynamické sporty, tanec, gymnastiku. Jógu jsem vždy milně považovala za něco, co není pro mě – nudu. Ovšem souhra několika okolností mě dovedla na lekci Vinyasa jógy a od toho dne jsem se zamilovala a už u jógy zůstala. A ráda tuto svou zkušenost předávám dalším aktivním ženám a mužům.

Více o mně

Miluji pohyb, začala jsem sportovat už v ranném dětství. Nejdříve to byla gymnastika, poté tanec a ten mě provází až do dneška. Mám baletní školu a desítky kurzů (moderních i lidových tanců, stepů, latino, břišních tanců, …). Před 8 lety ovšem přišla vážná operace a já byla téměř na rok vyřazená z provozu, úplně jsem si zničila záda. Pak jsem začínala s pohybem opravdu pomalu – nejdříve různé podoby zdravotních cvičení, SM systém, pilates a konečně jóga. Pamatuji si svou první lekci Vinyasa jógy – nejvyšší obtížnost. Ptala jsem se recepční, zda to zvládnu, když jsem jógu nikdy nedělala. Ona odpověděla, že určitě. No…zvládla, přežila, pak 3 dny nechodila, ale věděla jsem, že to je ono! Od toho dne jsem byla na lekcích dynamické jógy minimálně jednou denně. Dostala jsem se zpět do formy a dokonce mě nadchla více než dosavadní tanec. A tak se stalo, že místo tanečního soustředění, jsem jela na Yoga & surf reatreat na Bali a bylo – tam jsem se rozhodla, že bych toto krásné umění chtěla předávat dále. Vrátila jsem se zpět do Čech, absolvovala dvě jógové školy a začala pomalinku učit. V té době jsem neměla už práci, brala jsem to jen jako koníček a přivýdělek a že se uvidí. Ovšem úspěch se dostavil velmi rychle, lekce, klienti, akce a pobyty se na mě hrnuly ze všech stran a jak jsem zůstala u jógy na full time. A je tomu tak do dneška, i přesto, že jsem celkem čerstvou maminkou.

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Já a jóga - Richard Holický

S jógou jsem se poprvé setkal díky rande s jogínkou, která mě dotlačila na ...  Více

Šavásana - nuda nebo relaxace?

Není lekce, která by nekončila proslulou pozicí mrtvoly, lektor vás ...  Více

Vánoce jsou tady!

První advent už je za rohem, což znamená, že se města rozzáří ve svitu ...  Více

Když konám dobro,je mi dobře.Když dělám zlo,je mi zle

A.Lincoln

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace