Zuzana Zvolánková

Seznam mých lekcí

Zuzana Zvolánková
Na mých lekcích jógy, které vedu spíše v dynamičtějším tempu, se nejdříve rozhřejeme, následuje vlastní praxe, závěrečné zklidnění a relaxace. Po celou dobu se pak budeme soustřeďovat na to nejdůležitější – dech. Asány spojuji do menších „choreografií“, takže se rozhodně nebudete nudit – každá lekce je jiná.

Během naší praxe dojde k dokonalé kombinaci síly, protažení a současného uvolnění na vlně dechu. Naučíte se koncentraci a pravděpodobně se i pěkně zapotíte :-).

Mé zkušenosti

Sportu se věnuji již přes 35 let. Své tělo jsem začala pokoušet nejdříve gymnastikou, tancem (mnoha styly – od baletu až po orient), pilatesem až jsem dospěla k józe, která nyní plně naplňuje můj život ve všech směrech. Praktikuji denně, zejména dynamické formy jógy jako je Vinyasa Flow a Asthanga, věnuji se Hormonální jógové terapii, pránájámě a meditaci.

Vzrušujícím zpestřením je pak Akro Yoga, nebo-li párová akrobacie či Aerial Hoop (taneční akrobacie v závěsných kruzích). Velmi mě také oslovilo TRX a jeho propojení s jógou.

Vzdělání, certifikace

  • Mezinárodní instruktor jógy, RYT 200, Yoga Federation of Europe
  • UNDEGROUD YOGA SCHOOL s Daliborem Štědroňským
  • Taneční škola Emmy Destinové
  • Hormonal Yoga Therapy
  • Art Yoga, Yoga Federation of Europe
  • Zdravá záda & zdravé chodilo
  • TRX® Group Suspension Training Course – GTC
  • TRX® for Yoga

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jsem akční žena, celý život dělám dynamické sporty, tanec, gymnastiku. Jógu jsem vždy milně považovala za něco, co není pro mě – nudu. Ovšem souhra několika okolností mě dovedla na lekci Vinyasa jógy a od toho dne jsem se zamilovala a už u jógy zůstala. A ráda tuto svou zkušenost předávám dalším aktivním ženám a mužům.

Více o mně

Miluji pohyb, začala jsem sportovat už v ranném dětství. Nejdříve to byla gymnastika, poté tanec a ten mě provází až do dneška. Mám baletní školu a desítky kurzů (moderních i lidových tanců, stepů, latino, břišních tanců, …). Před 8 lety ovšem přišla vážná operace a já byla téměř na rok vyřazená z provozu, úplně jsem si zničila záda. Pak jsem začínala s pohybem opravdu pomalu – nejdříve různé podoby zdravotních cvičení, SM systém, pilates a konečně jóga. Pamatuji si svou první lekci Vinyasa jógy – nejvyšší obtížnost. Ptala jsem se recepční, zda to zvládnu, když jsem jógu nikdy nedělala. Ona odpověděla, že určitě. No…zvládla, přežila, pak 3 dny nechodila, ale věděla jsem, že to je ono! Od toho dne jsem byla na lekcích dynamické jógy minimálně jednou denně. Dostala jsem se zpět do formy a dokonce mě nadchla více než dosavadní tanec. A tak se stalo, že místo tanečního soustředění, jsem jela na Yoga & surf reatreat na Bali a bylo – tam jsem se rozhodla, že bych toto krásné umění chtěla předávat dále. Vrátila jsem se zpět do Čech, absolvovala dvě jógové školy a začala pomalinku učit. V té době jsem neměla už práci, brala jsem to jen jako koníček a přivýdělek a že se uvidí. Ovšem úspěch se dostavil velmi rychle, lekce, klienti, akce a pobyty se na mě hrnuly ze všech stran a jak jsem zůstala u jógy na full time. A je tomu tak do dneška, i přesto, že jsem celkem čerstvou maminkou.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga a bolesti zad

Až 80 % populace trápí občasné bolesti zad a kloubů. Bolesti zad a ...  Více

Senioři a bolest?

„Když se člověk po šedesátce probudí a nic ho nebolí, znamená to , že ...  Více

Cvičení venku

Dočkali jsme se, sluníčko hřeje, po bundách shazujeme i mikiny a táhne nás ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Cesta dlouhá 10.000 mil začíná jedním krokem

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace