Vážení klienti, z důvodu rozsáhlé rekonstrukce Studia Anděl bude od 29. června 14:30 do večera 1. září uzavřeno celé přízemí. Více informací

Martina Benešovská Cudráková

Rozvrh

Seznam mých lekcí

Martina Benešovská Cudráková
Mé lekce začínají i končí relaxací. Podle druhu lekce zařazuji do lekce dechové techniky anebo vonné olejíčky. Vždy pozice nastavuji a opakuji zásady zdravého pohybu, tak aby každý z lekce odcházel protažený, posílený a s úsměvem. Ideálně s pocitem, že se ve svém těle cítí příjemně a třeba i o trochu lépe než před lekcí.

Uvědomuji si, že každý lektor má své příznivce a nesnažím se zavděčit všem v sále (to ani nelze). Při lekcích se proto vždy snažím být autentická a předávat jen to, co mám sama vyzkoušené a praxí ověřené.

Lekce vedu v klidnějším tempu, tak aby byl čas a prostor pro nastavení pozic. V případě dynamičtějších stylů jógy volím takové tempo, abychom i v tempu zvládli zmínit alespoň základní principy provedení pozic.

Na mých lekcích na klienty vždy čeká závěrečná šavásana, namasté a úsměv, který obvykle mám po celou dobu lekce, protože mě každá lekce baví a naplňuje radostí a vděčností, že mohu cestou jógy kráčet nejen v pozici věčného studenta, ale také jako lektorka.

Čím bych se pokusila přesvědčit někoho neznámého, aby přišel na moji lekci? Jedině dobrým příkladem, kdy já sama se díky józe cítím ve svém těle mnohem lépe, než když mi bylo 20. Nemám problémy se zády, umím správně stát, sedět a ráda se občas pochlubím svými poctivě vymakanými břišáky, na které jsem fakt hrdá, protože jsem nevěřila, že bych je někdy mohla mít i já.

Mé zkušenosti

Od dětství jsem se vždy věnovala nějakému pohybu, ať už šlo o bojové sporty nebo tanec. Později různé druhy aerobního cvičení. Preferovala jsem vždy dynamiku. O józe jsem měla řadu zkreslených představ. V roce 2011 jsem navštívila svojí první lekci jógy. Bylo to na Srí Lance a já započala novou životní cestu. Nikdy nekončící cestu poznání a rozšiřování si obzorů, cestu jógy. Dalším milníkem byl téměř měsíční jógový pobyt v Thajsku, po kterém bylo jasno a já už si bez jógy svůj život neuměla představit. Mezitím jsem hledala, pozorovala, zkoušela. Nyní jsem sama lektorkou a svým klientům se snažím předat hlavně klid, pohodu a radost z pohybu, a třeba je také přivést na cestu jógy.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je nekonečnou cestou a vždy můžeme být o kousek dál, přestože se máme stále kam posouvat, co objevovat.  Vnímám, že v józe je jediný cíl, a to cítit se dobře. Práce s pozicemi nemá hranice a vždy můžeme pozice provádět podle nálady a aktuálních možností nás i našeho těla. Být lektorem mi rozšiřuje obzory víc, než jsem si uměla představit. Neuvěřitelně mě naplňuje, když vidím, že si klienti lekci užili a odchází s úsměvem. 

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady Všechny

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

„Meditace musí být i zábava“, říká nový lektor aktivních meditací v Domě jógy, Martin Schovánek Danes

Myslíte si, že meditace jsou otrava? Že je to příliš obtížné, nudné a ...  Více

Téma měsíce: Jak si užíváte Šavásanu vy?

To je nuda! Svědí mě nos. Chci se podrbat. Ale všichni tu vytuhli…, kašlu ...  Více

Jóga a stres

Stres je slovo, které před lety vstoupilo do našeho každodenního slovníku a ...  Více

Příroda nespěchá a přesto všeho dosáhne.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace