Věra Vojtěchová

Seznam mých lekcí

Věra Vojtěchová
Na mých lekcích se pokouším propojit principy jógy s principy zdravého cvičení, což kupodivu není jedno a to samé. Nemůže za to jóga, mohou za to naše nedokonalé a poničené tělesné schránky. Snažím se o to, aby se každý z nás během hodiny propojil se svým tělem a přes jeho vědomé uvolnění, zklidnění, uzdravení a ovládnutí pochopil, že pružné funkční tělo je pouze prostředek a nikoliv cíl.

Mé zkušenosti

Jóga je pro mne cestou k radosti. K radosti ze života, k radosti z přítomného okamžiku, tak jak jsme to uměli jako malé děti ... a to samo o sobě rozhodně není málo. Prožívání přítomného okamžiku je pro mne proto synonymem slova jóga a vnáší do mého života alespoň částečnou harmonii a klid.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je filozofie, cvičení je jenom jednou malou částí, kterou z ní na našich lekcích můžeme poznat, ale i po jediné lekci prožijete pocit uvolnění, zklidnění a zároveň přívalu energie. Pokaždé, když odejdu z lekce jógy, mám pocit, že to stálo za to - a to mě fascinuje!

Více o mně

Certifikovaná cvičitelka jógy, absolventka kurzu pro cvičitele jógy třetí a druhé třídy (s mezinárodní akreditací MŠMT), absolvovala roční kurz jógové terapie podle Swamiho Kuvalayanandy (Český svaz jógy), dokončila nejvyšší trenérskou třídu se zaměřením na jógovou terapii při FTVS a České akademii jógy a roční studium jógové filozofie a hinduistiky při FF UK . Absolvovala kurz dynamické neuromuskulární stimuace (dle prof. Koláře).

Je absloventkou a terapeutkou fyzioterapeutické metody MFK. Absolvovala kurzy thajských masáží, akupresurních masáží, ajurvédských masáží, klasické masáže, Dornovy metody rovnání páteře, Reiki, rolfjógy, asistence v pozicích, rozvíjení čaker, metody paní Mojžíšové, školu zad... aj a je certifikovanou lektorkou jógy smíchu :-), jógy pro seniory, těhotenské jógy i jin jógy. Autorka knihy Jóga pro seniory.

V současné době se věnuje třetím rokem studiu ajurvédy a take spirální stabilizaci páteře podle doktora Smíška.

Jóga je pro mne cestou k radosti. K radosti ze života, k radosti z přítomného okamžiku, tak jak jsme to uměli jako malé děti ... a to samo o sobě rozhodně není málo. Jak člověku přibývá let, přestává být radost přirozenou součástí našeho bytí, neumíme se radovat z toho co máme, žijeme jen v našich dalších úkolech starostech, plánováním toho co bude zítra, o víkendu, o dovolené, za rok... Jóga mne učí být tady a teď a nečekat, co úžasného se stane v mé budoucnosti, protože, jak kdysi již řekl Ota Pavel: „Možná to nejkrásnější v našem životě přichází právě teď a nikdy nic lepšího už nepřijde.“ Prožívání přítomného okamžiku je pro mne proto synonymem slova jóga a vnáší do mého života alespoň částečnou harmonii a klid. Ve svých hodinách se díky tomu nejvíce snažím zaměřit se na propojení pohybu s dechem a obnovování rovnováhy těla a duše.

Naše těla i cvičení by měla být jenom prostředkem a prostředníkem našich skutečných cílů, protože trvalé štěstí leží daleko za hranicemi našeho fyzického bytí. I když nesmíme zapomínat ani na formu a správné vystavění ásan, tak důležitější je, na rozdíl od všech ostatních fyzických cvičení, vnitřní prožitek. Abychom se v tichosti své mysli a svého těla pokusili nalézt sami sebe, a lépe si uvědomili, že nic okolo nás neudělá šťastnými, pokud nepochopíme, že pocit štěstí vychází přímo z nás samých. Je energií, která námi proudí, je v každém našem nádechu. Fakt, že nás během tohoto procesu přestanou bolet záda či hlava, zlepší se celkově náš zdravotní stav i nálada, procítíme obrovský přival životní energie a možná i zhubneme, je jen příjemným vedlejším efektem.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

MaMi jóga – cvičení maminek s miminkem

Narodilo se vám miminko? Asi jste záhy zjistila, že porodem nic nekončí, ale ...  Více

Rok psa

Malou část nového roku máme za sebou a během ní jsme si pravděpodobně ...  Více

Můžete prohledat celý vesmír ve snaze najít někoho, kdo si zaslouží vaši lásku víc než vy samotní, nikoho takotého však nenajdete.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace