Věra Vojtěchová

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Věra Vojtěchová
Na mých lekcích se pokouším propojit principy jógy s principy zdravého cvičení, což kupodivu není jedno a to samé. Nemůže za to jóga, mohou za to naše nedokonalé a poničené tělesné schránky. Snažím se o to, aby se každý z nás během hodiny propojil se svým tělem a přes jeho vědomé uvolnění, zklidnění, uzdravení a ovládnutí pochopil, že pružné funkční tělo je pouze prostředek a nikoliv cíl.

Mé zkušenosti

Jóga je pro mne cestou k radosti. K radosti ze života, k radosti z přítomného okamžiku, tak jak jsme to uměli jako malé děti ... a to samo o sobě rozhodně není málo. Prožívání přítomného okamžiku je pro mne proto synonymem slova jóga a vnáší do mého života alespoň částečnou harmonii a klid.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je filozofie, cvičení je jenom jednou malou částí, kterou z ní na našich lekcích můžeme poznat, ale i po jediné lekci prožijete pocit uvolnění, zklidnění a zároveň přívalu energie. Pokaždé, když odejdu z lekce jógy, mám pocit, že to stálo za to - a to mě fascinuje!

Více o mně

Certifikovaná cvičitelka jógy, absolventka kurzu pro cvičitele jógy třetí a druhé třídy (s mezinárodní akreditací MŠMT), absolvovala roční kurz jógové terapie podle Swamiho Kuvalayanandy (Český svaz jógy), dokončila nejvyšší trenérskou třídu se zaměřením na jógovou terapii při FTVS a České akademii jógy a roční studium jógové filozofie a hinduistiky při FF UK . Absolvovala kurz dynamické neuromuskulární stimuace (dle prof. Koláře).

Je absloventkou a terapeutkou fyzioterapeutické metody MFK. Absolvovala kurzy thajských masáží, akupresurních masáží, ajurvédských masáží, klasické masáže, Dornovy metody rovnání páteře, Reiki, rolfjógy, asistence v pozicích, rozvíjení čaker, metody paní Mojžíšové, školu zad... aj a je certifikovanou lektorkou jógy smíchu :-), jógy pro seniory, těhotenské jógy i jin jógy. Autorka knihy Jóga pro seniory.

V současné době se věnuje třetím rokem studiu ajurvédy a take spirální stabilizaci páteře podle doktora Smíška.

Jóga je pro mne cestou k radosti. K radosti ze života, k radosti z přítomného okamžiku, tak jak jsme to uměli jako malé děti ... a to samo o sobě rozhodně není málo. Jak člověku přibývá let, přestává být radost přirozenou součástí našeho bytí, neumíme se radovat z toho co máme, žijeme jen v našich dalších úkolech starostech, plánováním toho co bude zítra, o víkendu, o dovolené, za rok... Jóga mne učí být tady a teď a nečekat, co úžasného se stane v mé budoucnosti, protože, jak kdysi již řekl Ota Pavel: „Možná to nejkrásnější v našem životě přichází právě teď a nikdy nic lepšího už nepřijde.“ Prožívání přítomného okamžiku je pro mne proto synonymem slova jóga a vnáší do mého života alespoň částečnou harmonii a klid. Ve svých hodinách se díky tomu nejvíce snažím zaměřit se na propojení pohybu s dechem a obnovování rovnováhy těla a duše.

Naše těla i cvičení by měla být jenom prostředkem a prostředníkem našich skutečných cílů, protože trvalé štěstí leží daleko za hranicemi našeho fyzického bytí. I když nesmíme zapomínat ani na formu a správné vystavění ásan, tak důležitější je, na rozdíl od všech ostatních fyzických cvičení, vnitřní prožitek. Abychom se v tichosti své mysli a svého těla pokusili nalézt sami sebe, a lépe si uvědomili, že nic okolo nás neudělá šťastnými, pokud nepochopíme, že pocit štěstí vychází přímo z nás samých. Je energií, která námi proudí, je v každém našem nádechu. Fakt, že nás během tohoto procesu přestanou bolet záda či hlava, zlepší se celkově náš zdravotní stav i nálada, procítíme obrovský přival životní energie a možná i zhubneme, je jen příjemným vedlejším efektem.

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Ženská jóga - co čekat?

Stále častěji se v rozvrzích jógových studií objevuje název Ženská ...  Více

Kdy cvičit jógu? Ideálně ráno!

Je lepší cvičit jógu ráno či večer? Nejlépe obojí, ale pokud si můžete ...  Více

Dech a život

Bez nadsázky si dovolím tvrdit, že dech je ten nejdůležitější proces pro ...  Více

Jóga dodává tělu půvab, krásu, sílu, energii a pevnost.

Jógasútra III.47

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace