Jaroslava Vinšová

Seznam mých lekcí

Jaroslava Vinšová
Mé lekce jsou rozmanité.  V mém portfoliu naleznete vedení velkého záběru různých stylů jógy. Dynamické lekce jsou většinou inspirované Vinjásou jógou a téměř všechny v mém provedení jsou vedené ve flow. Každý pohyb v asánách je na vlně dechu, ozdravujeme tím nejen tělo, ale i mysl. Jemné lekce propojuji vždy s harmonizací určitých čaker.  Nejčastější se opakující věty, a to téměř u každé nové ásány, ve všech praxích jsou:  - Nádech do stran. - Naplňme novým dechem břicho, hrudník, pokličky, - S výdechem si pojďme prodloužit život a šetřeme s ním… Docílím tím toho, že tato praxe není jen pouhým fyzickým cvičením ale je to ta ta pravá Jóga se všemi svými benefity.

Mé zkušenosti

K Józe jsem se dostala poprvé v roce 2014. Po vážném úrazu na lyžích, jsem strávila téměř 2 roky po nemocnicích. Mám za sebou 16 operací nohy včetně dvou spongioplastik (transplantace kostního štěpu). I když jsme se z toho díky neuvěřitelné péči lékařů dostala, moje mysl hrozně trpěla. Potýkala jsem se nově s úzkostmi, strachem, traumatem. Pomohla mě jóga, srovnala mě nohu, páteř ale hlavně myšlenky. Dalo mě to sílu se opět zvednout a zkusit jít v životě dál.

Chodila jsem na jógu pak tak často (několik hodin denně)že kvůli mě,  jedno pražské studio muselo zdražit i pernamentky:) Vážně. Začala jsme jezdit na Srí Lanku, kde jsem svojí lektorkou praxi pod dohledem mistrů i dokončila. Dala jsem po 15 letech vale korporátům a pro mě už vyčerpávajícím manažerským pozicím a založila jsem si vlastním cestovní kancelář, která je zaměřena na jógové pobyty. A tak vozím své klienty za jógou několikrát za rok především na Srí Lanku, do Thajska, na Bali, do Nepálu a dalších například evropských destinací, kde jim společně s mým týmem vytváříme nezapomenutelné zážitky, které jsou doplněné jógovou praxí.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Mám ráda lidi, mám ráda jógu, její sílu, její moc se spojit s ostatními, s námi samými, s celým vesmírem.
Ač už na lekcích, nebo při jógových pobytech, snažím se o vytvořeného toho nejlepšího zážitku pro své klienty. Klíše? Možná jo, ale zkusila jsem toho v životě už opravdu hodně, a nedokážu si vzpomenout na nic, co by mě tak naplňovalo, jako tohle. Spokojenost. Tady a Teď - Santóša.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Naučte se s námi pravidelně čistit své tělo

Detoxikačních kurzů v dnešní době naleznete všude opravdu mnoho... stejně ...  Více

Pilates - vzdálený bratranec jógy

Cvičení Pilates a jóga jsou na první pohled podobné směry, ovšem po jejich ...  Více

Nebojte se záskoků

Je tomu 19 let, kdy mě kamarádka vzala poprvé na powerjógu. Dlouho jsem ...  Více

Pokud máš odvahu říci „sbohem“, život tě obdaří s novým „vítej“.

Paulo Coelho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace