Vážení klienti, z důvodu rozsáhlé rekonstrukce Studia Anděl bude od 29. června 14:30 do večera 1. září uzavřeno celé přízemí. Více informací

Ivana Čížková

Rozvrh

Seznam mých lekcí

Ivana Čížková
Mé lekce jsou dynamické a spíše silové. Baví mě skládání pozic do dynamických sekvencí, takže každá lekce je jiná, ale každá začíná uvědoměním si dechu a krátkým dechovým cvičením. Poté následuje jemné rozhýbání a zahřátí v pozdravech slunci a jeho variacích. Někdy jsou mé hodiny tématické, kdy se soustřeďuji např. na otevírání kyčlí, záklony nebo budování síly, jindy jsou hodiny koncipovány tak, aby obsáhly protažení a posílení celého těla.

Občas je také vrcholem lekce nějaká obtížnější pozice, ke které postupnými krůčky systematicky klienty směřuji. Na konci každé hodiny nechybí zasloužená závěrečná relaxace a uvolnění.

Mé zkušenosti

Sport mě provází od malička - ať už to byly lyže, plavání nebo běh, ten byl pro mě dlouhá léta velkou vášní. Jógu jsem úspěšně ignorovala, protože jsem si myslela, že se tam v podstatě celou hodinu jen posedává a maximálně lehce protahuje. Ale nakonec mě okolnosti asi v roce 2013 přivedly na mou první hodinu jógy, což byla vinyasa a já odcházela zničená, ale naprosto fascinovaná tím odlišným pohybem, než na jaký jsem až doposud byla zvyklá a totálně jsem tomu propadla. Od té doby je jóga každodenní součástí mého života. Naučila mě na jedné straně disciplíně, ale na druhé straně nelpění na výkonu. Zjistila jsem, že to podstatné na józe není dosáhnout nějaké krkolomné pozice, ale že je to dech a vnímání vlastního těla.

Od vinyasy jsem se poměrně rychle dostala k Ashtanga józe, která byla po dlouhou dobu mou osobní praxí a stále je mou srdeční záležitostí. Absolvovala jsem mnoho workshopů a také učitelský kurz s Manju Joisem.

Objevovala jsem postupně všechny dynamické styly jógy, včetně ne tak známé Prana Vashya jógy, a nyní je mou oblíbenou praxí power a vinyasa jóga pro svou rozmanitost. Lektorský kurz jsem absolvolala právě v Domě jógy.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Baví mě ta energie, která se na lekcích tvoří. Každý přijde s jinou náladou, ale na konci většina odchází s úsměvem, a i když byla hodina sebenáročnější, člověk se cítí lehký, uvolněný a uklidněný. Je hezké toho být součástí.

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady Všechny

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga a principy zdravého pohybu

Systém jógy vznikl před více než 2000 lety, do Evropy se ovšem začal ...  Více

Nové začátky

Zamysleli jste se někdy nad tím, co každý den všechno začínáme a v čem ...  Více

Mantry - zpěv nebo modlitba?

Hudba je součástí našich životů a ať už vědomě či nevědomě ...  Více

Přecházejte těžkostem tím, že zvládáte jednoduché.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace