Sandra Laurencová

Seznam mých lekcí

Sandra Laurencová
V lekcích pro začátečníky vás mohu naučit jak správě vstupovat a vystopovat do pozice podle dechu. Zaměříme se na správné provedení pozdravu slunce A a B. Dbám na správné provedení pozice spolu s dechem udžaji. Pozice nevynecháme, pro začátečníky je možná i modifikace pozice aby byla ásana pohodlná zároveň stabilní. Vždy se snažím i tak přistupovat ke každému z vás individuálně a při dlouhodobější spolupráci na vaší jógové praxi, lze docílit léčivých účinků této „první série“. Pro pokročilé, znalé pozic a správného vedení dechu lze vest praxi dynamičtěji. Na mých hodinách lze očekávat, že se postavíte výzvě. Je třeba poukázat na limity, které lze (zdravě) s trpělivou praxí docílit a posunout vaši praxi jogy na jiný level.

Mé zkušenosti

Na cestu jógy jsem přišla při studiu na FF UK. Z přílišného sezení a kvůli bolestem v zádech jsem hledala uvolnění a protažení v józe. Vyzkoušela jsem Bikram jógu, vinyasu, power jógu, ale mé srdce získala až Ashtanga jóga. Po ukončení studia jsem cestovala za jógou i 4x do Indie-MYSURU (čte se Majsur). Studovala jsem vždy u stejného učitele M.V.Chidanandy a získala jsem certifikát lektora jógy (také splnila kurz Ministerstva školství lektorka jógy v roce 2017).

Stále dbám na prohlubování své praxe a prohlubuji i znalosti ohledně jógy, co se týče anatomie (pozice v józe, rehabilitační účinky, asistence v pozicích). Využila jsem workshopu Davida Robsona a Jelena Vesic, Ty Landrum, Kino McGregor, Laruga).  A i spirituální cestou (vipassana v Javorie centru-meditačním centrum na Slovensku, dále praxe pranayama - S.V.VENKATESHAIAH a meditace jako takové).

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Musím říct, že je skvělé být jak studentem, tak učitelem jógy. Popravdě, i když člověk učí jógu je stále studentem, protože i samotní jeho studenti jsou pro něj největším učitelem. Je to skvělá příležitost jak se naučit pracovat s lidským tělem a vidět praxi jogy u jiných lidi a pomoci jim docílit maxima ve zdravé míře. Protože sama na sobě mám odzkoušeno, že joga pomáhá posílit a protáhnout skvěle tělo tak, že se člověk cítí čím dál líp.

Na lekcích, které vedu, můžete čekat, že budu klást důraz na správné technické provedení pozic spolu s prohloubením dechu ujjayi (čte se udžají), což vede k prohloubení praxe fyzické i lepší napojení na dech a tělo.

Více o mně

V mládí jsem cvičila karate a vyzkoušela všelijaké typy sportu. Pokud se mi poštěstí vyjet si na koni do přírody si provětrat hlavu, jsem za to vděčná. Miluju zároveň čtení v příjemném prostředí nad šálkem teplého čaje nebo kávy.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jama a nijama

Že jóga není jen praxe na podložce, už víme. Jaké jsou ale zásady, ...  Více

Jóga na hlavu postavená

Když je něco na hlavu postavené, nebo vzhůru nohama, obvykle to vyjadřuje ...  Více

Má cesta - Karolína Chudobová

Jóga není pro mě, často slýchám. Tam se jen válej po zemi, dýchaj a ...  Více

Štěstí je skutečné, pouze je-li sdíleno.

Christopher McCandless

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace