Sandra Laurencová

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Sandra Laurencová
V lekcích pro začátečníky vás mohu naučit jak správě vstupovat a vystopovat do pozice podle dechu. Zaměříme se na správné provedení pozdravu slunce A a B. Dbám na správné provedení pozice spolu s dechem udžaji. Pozice nevynecháme, pro začátečníky je možná i modifikace pozice aby byla ásana pohodlná zároveň stabilní. Vždy se snažím i tak přistupovat ke každému z vás individuálně a při dlouhodobější spolupráci na vaší jógové praxi, lze docílit léčivých účinků této „první série“. Pro pokročilé, znalé pozic a správného vedení dechu lze vest praxi dynamičtěji. Na mých hodinách lze očekávat, že se postavíte výzvě. Je třeba poukázat na limity, které lze (zdravě) s trpělivou praxí docílit a posunout vaši praxi jogy na jiný level.

Mé zkušenosti

Na cestu jógy jsem přišla při studiu na FF UK. Z přílišného sezení a kvůli bolestem v zádech jsem hledala uvolnění a protažení v józe. Vyzkoušela jsem Bikram jógu, vinyasu, power jógu, ale mé srdce získala až Ashtanga jóga. Po ukončení studia jsem cestovala za jógou i 4x do Indie-MYSURU (čte se Majsur). Studovala jsem vždy u stejného učitele M.V.Chidanandy a získala jsem certifikát lektora jógy (také splnila kurz Ministerstva školství lektorka jógy v roce 2017).

Stále dbám na prohlubování své praxe a prohlubuji i znalosti ohledně jógy, co se týče anatomie (pozice v józe, rehabilitační účinky, asistence v pozicích). Využila jsem workshopu Davida Robsona a Jelena Vesic, Ty Landrum, Kino McGregor, Laruga).  A i spirituální cestou (vipassana v Javorie centru-meditačním centrum na Slovensku, dále praxe pranayama - S.V.VENKATESHAIAH a meditace jako takové).

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Musím říct, že je skvělé být jak studentem, tak učitelem jógy. Popravdě, i když člověk učí jógu je stále studentem, protože i samotní jeho studenti jsou pro něj největším učitelem. Je to skvělá příležitost jak se naučit pracovat s lidským tělem a vidět praxi jogy u jiných lidi a pomoci jim docílit maxima ve zdravé míře. Protože sama na sobě mám odzkoušeno, že joga pomáhá posílit a protáhnout skvěle tělo tak, že se člověk cítí čím dál líp.

Na lekcích, které vedu, můžete čekat, že budu klást důraz na správné technické provedení pozic spolu s prohloubením dechu ujjayi (čte se udžají), což vede k prohloubení praxe fyzické i lepší napojení na dech a tělo.

Více o mně

V mládí jsem cvičila karate a vyzkoušela všelijaké typy sportu. Pokud se mi poštěstí vyjet si na koni do přírody si provětrat hlavu, jsem za to vděčná. Miluju zároveň čtení v příjemném prostředí nad šálkem teplého čaje nebo kávy.

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jama a nijama

Že jóga není jen praxe na podložce, už víme. Jaké jsou ale zásady, ...  Více

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

„Meditace musí být i zábava“, říká nový lektor aktivních meditací v Domě jógy, Martin Schovánek Danes

Myslíte si, že meditace jsou otrava? Že je to příliš obtížné, nudné a ...  Více

Vše v našem chodidle se okamžitě projeví v celém těle

Sharat Arora

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace