Marie Langerová

Seznam mých lekcí

Marie Langerová
Jóga v mém podání je hlavně o přirozeném a zdravém nastavení těla, které je důležité pro jakoukoliv činnost, a hlavně pro to, aby nám bylo dobře nejen nyní, ale i za 10, 20 či 50 let. Vnímám nejen sama na sobě, že správné nastavení je třeba se opět od základů učit, a že je to také nejsnadnější cesta, jak se dostat do kontaktu se sebou samými.

Tělo, dech a pozornost. Střídání aktivity a uvolnění. Vnitřní prožitek – najít si „to svoje“. V jednoduchosti je krása. To jsou principy, v jejichž duchu probíhají mé lekce.

Začínáme zpravidla v lehu na podložce, kde proběhne počáteční naladění, dechová cvičení, uvolnění velkých kloubů a zahřátí těla. Pokračujeme přes jednotlivé cviky a ásany, v žádné mé lekci nechybí uvolnění chodidel a dalších kritických partií. Postupně přecházíme do klidu a k závěrečné kratší relaxaci.

Mé zkušenosti

Józe a pohybu se věnuji téměř 15 let. Od roku 2014 vedu vlastní lekce. Praxe jógy zlepšila vnímání vlastního těla a jeho signálů, učí mě zaměření pozornosti, a to nejen na konkrétní cíl venku, ale i obrácení této pozornosti dovnitř. Vede mě také k tolik potřebnému uvolnění těla i mysli. Snažím se klasické cviky přizpůsobovat novým požadavkům – uvolnit a narovnat civilizací zkoušené tělo.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jógu vnímám jako jedinečný nástroj pro rozvíjení potenciálu na všech úrovních, jako propojující prvek nejen v rámci vlastní bytosti, ale i mezi podobně naladěnými lidmi.

S vděčností předávám své zkušenosti a baví mě téměř denně pozorovat, že i drobné změny a uvědomění mohou vést k velkým posunům.

Více o mně

Velice ráda oblast pohybu a spirituality zkoumám a tyto zkušenosti propojuji.

Mezi mé oblíbené kurzy patří Tajemství pánevního dna – metoda 3x3, roční škola prožitkového tance pro ženy – koncept Loona dance, Škola domu jógy, Rekvalifikační kurz Instruktor Pilates a mnohé další semináře a workshopy. Kromě vlastní praxe jógy se věnuji také Qi gongu, poznávání principů tradiční čínské medicíny a ženské spiritualitě.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Rok psa

Malou část nového roku máme za sebou a během ní jsme si pravděpodobně ...  Více

Kdy cvičit jógu? Ideálně ráno!

Je lepší cvičit jógu ráno či večer? Nejlépe obojí, ale pokud si můžete ...  Více

Mami s mimi

... aneb jemná jóga pro maminky po porodu a masáže a jemné protahování s ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.

Gilbert Pierre Cesbron

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace