Marie Langerová

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Marie Langerová
Jóga v mém podání je hlavně o přirozeném a zdravém nastavení těla, které je důležité pro jakoukoliv činnost, a hlavně pro to, aby nám bylo dobře nejen nyní, ale i za 10, 20 či 50 let. Vnímám nejen sama na sobě, že správné nastavení je třeba se opět od základů učit, a že je to také nejsnadnější cesta, jak se dostat do kontaktu se sebou samými.

Tělo, dech a pozornost. Střídání aktivity a uvolnění. Vnitřní prožitek – najít si „to svoje“. V jednoduchosti je krása. To jsou principy, v jejichž duchu probíhají mé lekce.

Začínáme zpravidla v lehu na podložce, kde proběhne počáteční naladění, dechová cvičení, uvolnění velkých kloubů a zahřátí těla. Pokračujeme přes jednotlivé cviky a ásany, v žádné mé lekci nechybí uvolnění chodidel a dalších kritických partií. Postupně přecházíme do klidu a k závěrečné kratší relaxaci.

Mé zkušenosti

Józe a pohybu se věnuji téměř 15 let. Od roku 2014 vedu vlastní lekce. Praxe jógy zlepšila vnímání vlastního těla a jeho signálů, učí mě zaměření pozornosti, a to nejen na konkrétní cíl venku, ale i obrácení této pozornosti dovnitř. Vede mě také k tolik potřebnému uvolnění těla i mysli. Snažím se klasické cviky přizpůsobovat novým požadavkům – uvolnit a narovnat civilizací zkoušené tělo.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jógu vnímám jako jedinečný nástroj pro rozvíjení potenciálu na všech úrovních, jako propojující prvek nejen v rámci vlastní bytosti, ale i mezi podobně naladěnými lidmi.

S vděčností předávám své zkušenosti a baví mě téměř denně pozorovat, že i drobné změny a uvědomění mohou vést k velkým posunům.

Více o mně

Velice ráda oblast pohybu a spirituality zkoumám a tyto zkušenosti propojuji.

Mezi mé oblíbené kurzy patří Tajemství pánevního dna – metoda 3x3, roční škola prožitkového tance pro ženy – koncept Loona dance, Škola domu jógy, Rekvalifikační kurz Instruktor Pilates a mnohé další semináře a workshopy. Kromě vlastní praxe jógy se věnuji také Qi gongu, poznávání principů tradiční čínské medicíny a ženské spiritualitě.

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Kdy cvičit jógu? Ideálně ráno!

Je lepší cvičit jógu ráno či večer? Nejlépe obojí, ale pokud si můžete ...  Více

Jak začít s jógou?

Jóga je pro všechny! Ale jak si vybrat tu správnou lekci? Když si poslechneme ...  Více

Čakry - centra energie

Pokud jste častým návštěvníkem jógových center, pak věřím, že slovo ...  Více

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.

Gilbert Pierre Cesbron

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace