Eliška Chmelíková

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Eliška Chmelíková
Pro mé lekce je typický plynulý přechod mezi jednotlivými ásanami vedený dechem. Lekce ráda začínám relaxací a přes flow se dostanu k závěrečnému protažení a šavásaně, která je součástí každé lekce. Snažím se, aby kromě protažení, jemného posílení těla a relaxace mysli měla praxe jógy přesah i do života mimo podložku.

Mé zkušenosti

Od mala jsem dělala spoustu sportů, ale u žádného jsem nevydržela příliš dlouho. Mezi tyto sporty patřila i jóga během mateřské školky, ale nepamatuji si, že by mě nějak zaujala. S jógou jako takovou jsem znovu opět setkala během zkouškového období na vysoké škole, kdy jsem v rámci prokrastinace napsala do vyhledavače „YOGA“ a vyskočila na mě 30ti denní výzva s Adriene, kterou jsem s nadšením odcvičila během zkouškového období celou. Od té doby se jóga stala součástí mého života. Jsou týdny, kdy cvičím poctivě každý den a jsou naopak týdny, kdy praxi na podložce nevěnuji příliš času, přesto považuji jógu za součást každého dne, protože věřím, že smysl jógy spočívá mimo jiné také v tom, jak se chováme k sobě a ostatním i mimo podložku.

Zhruba po půl roce pravidelného cvičení jógy jsem věděla, že to je cesta, kterou se chci vydat a zjistit o ní co nejvíce, ale zároveň jsem věděla, že potřebuji ještě nějaký čas k tomu, abych se mohla zapsat na kurz lektora jógy. Po třech letech vlastní praxe a menších kurzech (inverze, záklony…) jsem se přihlásila na kurz lektora v Domě jógy, kde jsem po dokončení kurzu také začala učit.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Mám ráda flow (plynulý pohyb na vlně dechu), ať už v dynamičtější verzi (Vinyasa) nebo pomalejší verzi (Jemné jógy), která ukotvuje mysl v přítomném okamžiku. Na józe mám ráda pocit napojení: jak sama na sebe, tak na ostatní. Praxe jógy mi pomáhá zklidnit mysl a to se snažím předat dál. Je úžasné, že v dnešním uspěchaném světě máme tak dobře dostupný prostředek k zakotvení v přítomném okamžiku a zklidnění našich myšlenek a emocí (a jako bonus posílení těla, neb vše souvisí se vším). Prostředek zvaný JÓGA.

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga a spánek

Spánek, potrava a kyslík jsou tři základní lidské potřeby, bez kterých ...  Více

Jak začít s jógou?

Jóga je pro všechny! Ale jak si vybrat tu správnou lekci? Když si poslechneme ...  Více

Jóga je skvělá i pro chlapy v letech

... rozhovor s Richardem Holickým ...  Více

Všude kde je život, všude kde je vědomí, tam je bůh

OSHO

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace