Eliška Chmelíková

Eliška Chmelíková
Pro mé lekce je typický plynulý přechod mezi jednotlivými ásanami vedený dechem. Lekce ráda začínám relaxací a přes flow se dostanu k závěrečnému protažení a šavásaně, která je součástí každé lekce. Snažím se, aby kromě protažení, jemného posílení těla a relaxace mysli měla praxe jógy přesah i do života mimo podložku.

Mé zkušenosti

Od mala jsem dělala spoustu sportů, ale u žádného jsem nevydržela příliš dlouho. Mezi tyto sporty patřila i jóga během mateřské školky, ale nepamatuji si, že by mě nějak zaujala. S jógou jako takovou jsem znovu opět setkala během zkouškového období na vysoké škole, kdy jsem v rámci prokrastinace napsala do vyhledavače „YOGA“ a vyskočila na mě 30ti denní výzva s Adriene, kterou jsem s nadšením odcvičila během zkouškového období celou. Od té doby se jóga stala součástí mého života. Jsou týdny, kdy cvičím poctivě každý den a jsou naopak týdny, kdy praxi na podložce nevěnuji příliš času, přesto považuji jógu za součást každého dne, protože věřím, že smysl jógy spočívá mimo jiné také v tom, jak se chováme k sobě a ostatním i mimo podložku.

Zhruba po půl roce pravidelného cvičení jógy jsem věděla, že to je cesta, kterou se chci vydat a zjistit o ní co nejvíce, ale zároveň jsem věděla, že potřebuji ještě nějaký čas k tomu, abych se mohla zapsat na kurz lektora jógy. Po třech letech vlastní praxe a menších kurzech (inverze, záklony…) jsem se přihlásila na kurz lektora v Domě jógy, kde jsem po dokončení kurzu také začala učit.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Mám ráda flow (plynulý pohyb na vlně dechu), ať už v dynamičtější verzi (Vinyasa) nebo pomalejší verzi (Jemné jógy), která ukotvuje mysl v přítomném okamžiku. Na józe mám ráda pocit napojení: jak sama na sebe, tak na ostatní. Praxe jógy mi pomáhá zklidnit mysl a to se snažím předat dál. Je úžasné, že v dnešním uspěchaném světě máme tak dobře dostupný prostředek k zakotvení v přítomném okamžiku a zklidnění našich myšlenek a emocí (a jako bonus posílení těla, neb vše souvisí se vším). Prostředek zvaný JÓGA.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Naučte se s námi pravidelně čistit své tělo

Detoxikačních kurzů v dnešní době naleznete všude opravdu mnoho... stejně ...  Více

Vánoce jsou tady!

První advent už je za rohem, což znamená, že se města rozzáří ve svitu ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Můžete ztratit jen to, k čemu jste připoutáni.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace