Vážení klienti, z důvodu rozsáhlé rekonstrukce Studia Anděl bude od 29. června 14:30 do večera 1. září uzavřeno celé přízemí. Více informací

Andrea Šimková

Rozvrh

Seznam mých lekcí

Andrea Šimková
Na mých lekcích dbám na uvědomění toho, co se právě odehrává a každý se proto při lekci ladí na své aktuální já. Přes zpřítomnění a vědomý pohyb dopomáhám k rozklíčování pohybových vzorců, které jsme za náš život posbírali a našemu tělu, ale ani mysli, neslouží. Moje lekce mají volnější tempo, tak aby každý sebemenší pohyb dostal prostor ke zaznění.

Lekce začíná krátkým zkoncentrováním, po kterém následuje série průpravných cviků, dynamičtější část, protažení a končí závěrečnou relaxací. Protože věřím, že nejlépe se učíme, když si hrajeme, ať jsme malí nebo velcí, tak se v mých lekcích snažím o hravost, lehkost a zvídavou všímavost.

Mé zkušenosti

Pohyb byl mou nedílnou součástí od té doby, co jsem se naučila stát. Od malička jsem se věnovala tanci a po odchodu z taneční konzervatoře v roce 2010 jsem se seznámila s jógou. Jako výkonovou baletku mě táhly dynamičtější styly, v úplném začátku power jóga a vinyasa jóga, poté precizní iyengar jóga.

Asi před 7 lety jsem se seznámila s Lucií Konigovou a Lenkou Nezvalovou, díky kterým jsem začala nacházet krásné poklady, které se schovávají v jemnějších stylech jógy, ve zpomalení a ve vědomém pohybu. Po návratu ze zahraničí a z univerzitního studia jsem se rozhodla udělat si výcvik lektorky jógy u Lenky Oravcové (Škola jógy a zdravého pohybu, 2020). Jako dětská psycholožka a praktikantka Somatic Experiencing (práce s tělem v léčbě traumatu) jsem učila jógové lekce s adolescentními klienty z krizového centra (2023), ale mým přáním bylo mít i lekce pro dospělé, na což jsem si postupně vytvořila prostor. Díky mému vzdělání mi je velmi blízký trauma-informovaný přístup a snažím se o to i v mých lekcích s dospělými.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Velmi mě baví propojovat psychologické vzdělání a terapeutické přístupy zaměřené na práci s tělem (Somatic Experiencing a Biosyntéza) s jógou. Jóga je forma, kterou se učíme k regulaci našeho nervového systému a k vědomému prožívání přítomnosti, což vnímám jako klíč ke šťastnému žití v nestálých podmínkách, a proto mi dává velký smysl toto učení předávat dál.

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady Všechny

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

Joga u moře? Nejlepší nápad

Spojíme-li někdy mnoho těch "nejlepších věcí", dopadne to občas jako ...  Více

Pilates - vzdálený bratranec jógy

Cvičení Pilates a jóga jsou na první pohled podobné směry, ovšem po jejich ...  Více

Učím je 3 základní věci: jednoduchost, trpělivost a soucit. To jsou 3 nějvětší poklady.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace