Alena Přádná

Alena Přádná
Hlavním záměrem mých lekcí je poskytnout klientovi prostor k poznávání sama sebe, a to nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni psychické. Potřeby i možnosti našeho těla se neustále mění a je na naší psychice, aby se s těmito změnami neustále vyrovnávala, přijímala je a nehodnotila.  Pokud jde o fyzickou stránku lekcí, dbám především na principy zdravého pohybu. Proto vedle klasických jógových asán hojně zařazuji i fyzioterapeutické prvky, jenž různě kombinuji a zároveň neustále dávám varianty každé pozice tak, aby si klient mohl vyzkoušet, co je právě pro něj vhodné.

Mé zkušenosti

Od malička jsem se věnovala moderní gymnastice, později tanci a józe. V posledních letech mě zároveň zajímá i celistvější, resp. alternativnější práce s tělem a jeho propojení s psychikou, například aktivní meditace a kontaktní improvizace.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Tvoření klidného, uceleného a bezpečného prostoru ke zkoumání vlastního těla, vlastních možností a "sabotáží" naší vlastní mysli. Na lekcích jógy mě mimo jiné baví právě tento klid a prostor - možnost nezaujatě pozorovat procesy mé mysli, která si toho občas navymýšlí opravdu hodně. Na lektorování mě baví především kontakt a spolupráce s klienty. Mám-li pocit, že tento sdílený prostor tvoříme s klienty společně, odcházím z lekce vždy nabitá novou energií:)

Více o mně

Od malička se věnuji tanci, který vždy byl a zůstává mou vášní. Tanec je pro mě cesta jak se s láskou a péčí věnovat vlastnímu tělu, jak se propojit s ostatními i se sebou samou. Je to pro mě cesta osobního rozvoje, meditace, doplnění energie i napojení se na okolí. A jóga je jeho skvělým doplněním. Při tanci si všímám, že se mé tělo projevuje v zajetých vzorcích pohybu, kterým chybí jistá komplexnost. Proto jsem před několika lety začala doplňovat tanec jógou založenou na principech zdravého pohybu tak, abych posílila ty části těla, na které mám při tanci tendenci zapomínat nebo je naopak přepínat.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Kdy cvičit jógu? Ideálně ráno!

Je lepší cvičit jógu ráno či večer? Nejlépe obojí, ale pokud si můžete ...  Více

Vánoce jsou tady!

První advent už je za rohem, což znamená, že se města rozzáří ve svitu ...  Více

Otevřené lekce, kurzy nebo semináře?

Protože nás zajímalo, jak vidí rozdíly a co pro ně samotné znamená ...  Více

Není nic horšího než pochybnosti. Pochybnosti rozdělují lidi. Je to jed, který rozloží přátelství a rozbíjí vztahy. Je jako trn, který dráždí a bolí. Je jako meč, který zabíjí.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace