Táňa Jilemnická

Táňa Jilemnická
Lekce jógy jsou pro mě jako očistný rituál, který začíná zpřítomněním pomocí vědomého dechu. Poslední roky mě oslovují především jemnější styly jako je Jin jóga, která se svým odklonem od důrazu na výkon přináší do našich životů tolik potřebnou vyrovnanost. Zajímají mě také ženské prvky v józe, které představuje například Hormonální jógová terapie. Ta mne zajímá především svou cíleností i na ženy, které jsou jógou nepolíbené a které by si jinak k józe cestu nejspíše ani nenašly. Velké změny, které pak těmto ženám jóga vnese do života, mne nepřestávají ohromovat. Ať už jde ale o jakýkoliv styl jógy, je pro mě zásadní individuální přístup i v rámci skupiny a snaha zprostředkovat předávané informace tak, abyste se po lekci cítili nejen příjemně, ale také odcházeli s prožitky či uvědoměním, které obohatí Váš život i mimo jógovou podložku.

Mé zkušenosti

Od Power jógy, se kterou jsem před více než 12-ti roky začínala, abych se po dlouhých hodinách v kanceláři protáhla a uvolnila bolavá záda, se můj přístup k józe výrazně posunul. Začala jsem se zajímat o historii jógy a především o její duchovní přesah. Absolvovala jsem kurz pro jógové učitele a další prohlubující semináře a kurzy. Momentálně jsem v procesu roční lektorské výuky Jóga jako vědomá cesta. Tento kurz je pro mne velkou inspirací především díky skvělým učitelům, kteří zprostředkovávají možnost jít hlouběji nejen v teoretických znalostech oborů, které s jógou souvisejí jako je fyzioterapie a anatomie, ale především mi pomáhají rozšiřovat obzory v dalších směrech, které k józe mají velmi přátelský vztah. Patří mezi ně Spirální dynamika, Feldenkraisova metoda nebo například Trauma-senzitive jóga.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

V józe prostřednictvím jógových pozic, vědomého dýchání a meditace nacházím cestu sama k sobě, učím se žít v přítomnosti. A to se také snažím předávat na svých hodinách. Chápu jógu jako cestu na celý život, je stále tolik věcí a lidí, od kterých je možné se učit. Své lekce nerozděluji na začátečníky a pokročilé. Vnímám to tak, že neexistuje něco jako dokonalá pozice a ve skutečnosti na tom ani nezáleží. Daleko důležitější je samotný proces. Tělo atleta se možná bez potíží předkloní až k zemi. To vaše možná ne, ale položili jste si někdy otázku, kdo bude mít z pozice větší prožitek, za předpokladu, že si ho dovolíme?

Více o mně

Více o mně

  • 2013-2014 Hatha jóga instruktor – lektorská výuka s oprávněním učit klasické styly jógy
  • 2015 Hormon Yoga Therapy for Menopause s Dinah Rodriques – lektorský kurz s oprávněním Výuky Hormonální jógové terapie pro ženy s hormonální nerovnováhou
  • 2014-2015 Školení jógy se zaměřením na jógovou terapii pod vedením Jana a Ivany Kneislové – nadstavbový lektorský kurz
  • 2015 Yoga Therapy Teachers Training in Sri Lanka s Chanaka Rukshanem
  • 2015-2016 Jóga a jógová terapie při FTVS
  • 2016 Yin Yoga Teacher Training s Angelou Jervis-Read
  • 2017-2018 Jóga jako vědomá cesta – Studio Akasha

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Rádi se vzděláváte a diskutujete o józe?

Rok psa

Newsletter Domu jógy

Chcete zasílat novinky a zajímavé informace o józe?

Přihlaste se k odběru novinek

Další služby

E-shop Domu jógy

Masáže Chodov a Vinohrady

Pronájem studia

Půjčovna a prodej sítí na Aerojógu

Časté dotazy

Máte dotaz ohledně cvičení? Nevíte, jak se rezervovat? Nevíte, zda je lekce vhodná v případě zdravotních problémů?

Chcete vědět, jestli ...

Navštivte sekci časté dotazy.

Články a zajímavosti nejen o józe

Nové začátky

Zamysleli jste se někdy nad tím, co každý den všechno začínáme a v čem ...  Více

Aerojóga očima lékařky

Všichni jistě známe bolest zad. Aby ne, postihuje asi 1/3 naší populace. ...  Více

Cvičení venku

Dočkali jsme se, sluníčko hřeje, po bundách shazujeme i mikiny a táhne nás ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Nejsme našimi těly, našimi majetky, ani našimi kariérami. Jsme božskou láskou, a ta je nekonečná.

Dr. Wayne Dyer

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Odhlásit se z odběru e-mailů