Eliška Ježková

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Eliška Ježková
Mám lekce dynamické a posilovací i lekce jemné jógy. Právě tuhle rozmanitost mám na józe ráda. Někdy se potřebujete jen zklidnit a protáhnout, někdy naopak máte chuť na více dynamiky, posílení a náročnější pozice. Ať se setkáme na lekci dynamické nebo jemné, pokaždé začneme zklidněním a průpravnými cviky a lekci zakončíme relaxací. Vždy platí, že každý cvičí podle svých možností. U pozic, kde je to možné, se snažím dávat více variant, aby se každý cítil v pozici co nejpříjemněji.

Mé zkušenosti

S jógou jsem se setkala již přibližně před 10 lety. Od dětství jsem se věnovala různým sportům, hlavně týmovým, ale špatné držení těla, ploché nohy a další příčiny vedly velmi brzo k bolestem zad a hlavy, které pravidelný jednostranný sport ještě zhoršoval. A tady začíná má cesta k józe.

K józe mě přivedla mamka. Lekce jógy pro mě byli prvně spíš doplňujícím a kompenzačním cvičením k jiným sportům, ale postupně se dostala jóga do popředí. V roce 2018 jsem si pak splnila sen, absolvovala skvělý kurz v Domě jógy, a stala se lektorem. Od té doby se stala jóga neodmyslitelnou součástí mého života.

Díky józe poznávám svoje tělo a sama sebe. V dnešní době jsme často od svého těla úplně odpojeni, orientujeme se pouze na výkon a nevnímáme impulzy, které nám dává. Sama se neustále přesvědčuji o tom, jak důležité vnímat své tělo je, že je to jediná cesta, jak předejít fyzickým, ale i psychickým problémům. Při józe se učíme pracovat se svým tělem, rozvíjet stabilitu a flexibilitu zároveň, ale i práci s myslí, směřování a udržení pozornosti, nebo jak se naopak od myšlenek oprostit. To je pro mě i to hlavní, co se snažím klientům předávat.

Mým cílem je, aby lekce jógy neskončila závěrečnou relaxací, ale aby vám pomohla zkvalitnit život ve všech ohledech, tak jako mě.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je cesta a neustálé učení, na lekcích mohu učit jógu nejen já, ale sama se i učit od ostatních. Baví mě se setkávat se stejně naladěnými lidmi a sdílet s nimi jedinečnou pozitivní energii, kterou skupinové lekce mají. Lektorování je pro mě navíc i velkou motivací, jak se ve své praxi stále zlepšovat a posouvat dál.

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Těhotenství = konec cvičení? Nikoli!

Žena projde během těhotenství třemi základními fázemi. Zpočátku chce ...  Více

Jóga a bolesti zad

Až 80 % populace trápí občasné bolesti zad a kloubů. Bolesti zad a ...  Více

Jóga na hlavu postavená

Když je něco na hlavu postavené, nebo vzhůru nohama, obvykle to vyjadřuje ...  Více

Hřích je, když se neradujeme ze života

Osho

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace