Eliška Ježková

Eliška Ježková
Mám lekce dynamické a posilovací i lekce jemné jógy. Právě tuhle rozmanitost mám na józe ráda. Někdy se potřebujete jen zklidnit a protáhnout, někdy naopak máte chuť na více dynamiky, posílení a náročnější pozice. Ať se setkáme na lekci dynamické nebo jemné, pokaždé začneme zklidněním a průpravnými cviky a lekci zakončíme relaxací. Vždy platí, že každý cvičí podle svých možností. U pozic, kde je to možné, se snažím dávat více variant, aby se každý cítil v pozici co nejpříjemněji.

Mé zkušenosti

S jógou jsem se setkala již přibližně před 10 lety. Od dětství jsem se věnovala různým sportům, hlavně týmovým, ale špatné držení těla, ploché nohy a další příčiny vedly velmi brzo k bolestem zad a hlavy, které pravidelný jednostranný sport ještě zhoršoval. A tady začíná má cesta k józe.

K józe mě přivedla mamka. Lekce jógy pro mě byli prvně spíš doplňujícím a kompenzačním cvičením k jiným sportům, ale postupně se dostala jóga do popředí. V roce 2018 jsem si pak splnila sen, absolvovala skvělý kurz v Domě jógy, a stala se lektorem. Od té doby se stala jóga neodmyslitelnou součástí mého života.

Díky józe poznávám svoje tělo a sama sebe. V dnešní době jsme často od svého těla úplně odpojeni, orientujeme se pouze na výkon a nevnímáme impulzy, které nám dává. Sama se neustále přesvědčuji o tom, jak důležité vnímat své tělo je, že je to jediná cesta, jak předejít fyzickým, ale i psychickým problémům. Při józe se učíme pracovat se svým tělem, rozvíjet stabilitu a flexibilitu zároveň, ale i práci s myslí, směřování a udržení pozornosti, nebo jak se naopak od myšlenek oprostit. To je pro mě i to hlavní, co se snažím klientům předávat.

Mým cílem je, aby lekce jógy neskončila závěrečnou relaxací, ale aby vám pomohla zkvalitnit život ve všech ohledech, tak jako mě.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je cesta a neustálé učení, na lekcích mohu učit jógu nejen já, ale sama se i učit od ostatních. Baví mě se setkávat se stejně naladěnými lidmi a sdílet s nimi jedinečnou pozitivní energii, kterou skupinové lekce mají. Lektorování je pro mě navíc i velkou motivací, jak se ve své praxi stále zlepšovat a posouvat dál.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Joga u moře? Nejlepší nápad

Spojíme-li někdy mnoho těch "nejlepších věcí", dopadne to občas jako ...  Více

Těhotenství = konec cvičení? Nikoli!

Žena projde během těhotenství třemi základními fázemi. Zpočátku chce ...  Více

12 důvodů proč se hýbat

Možná jste slyšeli o tom, že nám v hlavě – mimo jiné - zůstal i ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Znát vnější věci je inteligence, znát sám sebe je moudrost. Ovládat ostatní je moc, zvládnout sám sebe je pravá síla. Když si uvědomíte, že máte dostatek, pak jste opravdu bohatí.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů