Vážení klienti, z důvodu nařízení vlády jsou naše studia až do odvolání zavřena. Lekce probíhaji online.

Eliška Ježková

Eliška Ježková
Mám lekce dynamické a posilovací i lekce jemné jógy. Právě tuhle rozmanitost mám na józe ráda. Někdy se potřebujete jen zklidnit a protáhnout, někdy naopak máte chuť na více dynamiky, posílení a náročnější pozice. Ať se setkáme na lekci dynamické nebo jemné, pokaždé začneme zklidněním a průpravnými cviky a lekci zakončíme relaxací. Vždy platí, že každý cvičí podle svých možností. U pozic, kde je to možné, se snažím dávat více variant, aby se každý cítil v pozici co nejpříjemněji.

Mé zkušenosti

S jógou jsem se setkala již přibližně před 10 lety. Od dětství jsem se věnovala různým sportům, hlavně týmovým, ale špatné držení těla, ploché nohy a další příčiny vedly velmi brzo k bolestem zad a hlavy, které pravidelný jednostranný sport ještě zhoršoval. A tady začíná má cesta k józe.

K józe mě přivedla mamka. Lekce jógy pro mě byli prvně spíš doplňujícím a kompenzačním cvičením k jiným sportům, ale postupně se dostala jóga do popředí. V roce 2018 jsem si pak splnila sen, absolvovala skvělý kurz v Domě jógy, a stala se lektorem. Od té doby se stala jóga neodmyslitelnou součástí mého života.

Díky józe poznávám svoje tělo a sama sebe. V dnešní době jsme často od svého těla úplně odpojeni, orientujeme se pouze na výkon a nevnímáme impulzy, které nám dává. Sama se neustále přesvědčuji o tom, jak důležité vnímat své tělo je, že je to jediná cesta, jak předejít fyzickým, ale i psychickým problémům. Při józe se učíme pracovat se svým tělem, rozvíjet stabilitu a flexibilitu zároveň, ale i práci s myslí, směřování a udržení pozornosti, nebo jak se naopak od myšlenek oprostit. To je pro mě i to hlavní, co se snažím klientům předávat.

Mým cílem je, aby lekce jógy neskončila závěrečnou relaxací, ale aby vám pomohla zkvalitnit život ve všech ohledech, tak jako mě.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je cesta a neustálé učení, na lekcích mohu učit jógu nejen já, ale sama se i učit od ostatních. Baví mě se setkávat se stejně naladěnými lidmi a sdílet s nimi jedinečnou pozitivní energii, kterou skupinové lekce mají. Lektorování je pro mě navíc i velkou motivací, jak se ve své praxi stále zlepšovat a posouvat dál.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Články a zajímavosti nejen o józe

Dech a život

Bez nadsázky si dovolím tvrdit, že dech je ten nejdůležitější proces pro ...  Více

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

Nové začátky

Zamysleli jste se někdy nad tím, co každý den všechno začínáme a v čem ...  Více

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Správný cestovatel nemá žádné plány ani záměr dokončení cesty.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů