Eliška Ježková

Seznam mých lekcí

Eliška Ježková
Mám lekce dynamické a posilovací i lekce jemné jógy. Právě tuhle rozmanitost mám na józe ráda. Někdy se potřebujete jen zklidnit a protáhnout, někdy naopak máte chuť na více dynamiky, posílení a náročnější pozice. Ať se setkáme na lekci dynamické nebo jemné, pokaždé začneme zklidněním a průpravnými cviky a lekci zakončíme relaxací. Vždy platí, že každý cvičí podle svých možností. U pozic, kde je to možné, se snažím dávat více variant, aby se každý cítil v pozici co nejpříjemněji.

Mé zkušenosti

S jógou jsem se setkala již přibližně před 10 lety. Od dětství jsem se věnovala různým sportům, hlavně týmovým, ale špatné držení těla, ploché nohy a další příčiny vedly velmi brzo k bolestem zad a hlavy, které pravidelný jednostranný sport ještě zhoršoval. A tady začíná má cesta k józe.

K józe mě přivedla mamka. Lekce jógy pro mě byli prvně spíš doplňujícím a kompenzačním cvičením k jiným sportům, ale postupně se dostala jóga do popředí. V roce 2018 jsem si pak splnila sen, absolvovala skvělý kurz v Domě jógy, a stala se lektorem. Od té doby se stala jóga neodmyslitelnou součástí mého života.

Díky józe poznávám svoje tělo a sama sebe. V dnešní době jsme často od svého těla úplně odpojeni, orientujeme se pouze na výkon a nevnímáme impulzy, které nám dává. Sama se neustále přesvědčuji o tom, jak důležité vnímat své tělo je, že je to jediná cesta, jak předejít fyzickým, ale i psychickým problémům. Při józe se učíme pracovat se svým tělem, rozvíjet stabilitu a flexibilitu zároveň, ale i práci s myslí, směřování a udržení pozornosti, nebo jak se naopak od myšlenek oprostit. To je pro mě i to hlavní, co se snažím klientům předávat.

Mým cílem je, aby lekce jógy neskončila závěrečnou relaxací, ale aby vám pomohla zkvalitnit život ve všech ohledech, tak jako mě.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Jóga je cesta a neustálé učení, na lekcích mohu učit jógu nejen já, ale sama se i učit od ostatních. Baví mě se setkávat se stejně naladěnými lidmi a sdílet s nimi jedinečnou pozitivní energii, kterou skupinové lekce mají. Lektorování je pro mě navíc i velkou motivací, jak se ve své praxi stále zlepšovat a posouvat dál.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Cvičení venku

Dočkali jsme se, sluníčko hřeje, po bundách shazujeme i mikiny a táhne nás ...  Více

Jóga jako švédský stůl?

Znáte to: jste na dovolené, k večeři švédské stoly a vy musíte vyzkoušet ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

Abraham Lincoln

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů