Vážení klienti, z důvodu rozsáhlé rekonstrukce Studia Anděl bude od 29. června 14:30 do večera 1. září uzavřeno celé přízemí. Více informací

Kristýna Kajgrová

Rozvrh

Seznam mých lekcí

Kristýna Kajgrová
Co to vlastně je Power sculpt yoga? Obecně mé lekce jógy probíhají přivítáním a uzemněním, či ukotvením se na začátku lekce, kdy si stanovíme záměr pro naši praxi, nebo jakoukoli afirmaci, která nás celou lekcí provede. Zaměříme se na správné hluboké nitrobřišní dýchání a poté se přesuneme na warm-up.

Pomalu rozhýbeme a rozehřejeme celé tělo, zaktivujeme náš střed – tzv. ´core´ , zakomponujeme i mobilitu a přidáme pozdravy slunce A i B. Postupně začneme vytvářet flow a do jednotlivých ásan zapojovat závaží pro silovou část tréninku a krátké cardio úseky na zlepšení fyzičky a zvýšení staminy. Poté flow zopakujeme bez závaží a v asanách i setrváme pro hlubší protažení. Na konci nás ještě čeká 5 minut na posílení břišních svalů – ´core burn´ a pak se přesuneme na protažení a uvolnění se do finální (a všemi oblíbené) pozice šavásana. Uzemníme se, zrelaxujeme a kompletně uvolníme celé tělo, čímž celou lekci společně završíme.

Mé zkušenosti

Upřímně? K lekcím jógy jsem přišla jako slepý k houslím. Vždycky jsem byla zastáncem dynamických a pořádně výživných a vydatných sportů a nikdy by mě nenapadlo, že jógu začnu nejen cvičit, ale dokonce lektorovat. Hlavně jsem si neuměla ani představit, kolik jóga dokáže mít podob a stylů  – což mě zaujalo asi nejvíc. V roce 2022 jsem letěla dělat na půl roku fitness instruktorku do Řecka a tam to vše začalo.

Měla jsem na starosti různé fitness programy a lekce a jelikož tam byla vyžadovaná ranní jóga na pláži, nezbývalo mi nic jiného, než se učit. Ale chytlo mě to. Začalo mě to natolik zajímat, že jsem si předplatila různé lektory, četla články, knihy, ve svých volných dnech i večerech jsem trénovala (a padala a zase trénovala) a hned rok na to jsem si odletěla udělat certifikovaný kurz na Bali, kde jsem strávila celý měsíc a získala tak označení 200 hours yoga teacher.

Hned co jsem se vrátila, jsem napsala do různých fitek po Praze a začala s lektorováním zde. Momentálně vedu lekce jógy v několika fitness klubech v Praze a nikdy jsem se necítila šťastnější. Je to něco, co mě opravdu naplňuje, nabíjí a hlavně cítím, že mi to dává smysl a že to učím opravdu srdcem.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Na józe mě baví a zajímá několik věcí. Baví mě to, že se dá strašně rychle odsoudit a zavrhnout, ale zároveň se do ní dá neskutečně rychle zamilovat a už ji nikdy nepustit. To, že dokáže být jemná, dynamická, že se u ní člověk může cítit úplně skvěle, ale taky naopak úplně příšerně - ale berete to prostě takové, jaké to je. Každá praxe je jiná. Každá lekce mi vždy dala něco jiného, jiný úhel pohledu na věci, jiné emoce, jiné pocity, jiné myšlenky.

Vždy jsem ale došla ke stejnému závěru – že ať moje lekce byla jakákoli, jakkoli rychlá, jakkoli pomalá, ať svižnější, nebo pomalejší - po ní jsem se vždy cítila bezprostředně dobře, vyrovnaně a naprosto svá. Je to pro mě nepopsatelný zážitek a jsem neskutečně vděčná za to, že přišla do mého života a že mám tu možnost a čest sdílet to s vámi. 

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady Všechny

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Vánoce jsou tady!

První advent už je za rohem, což znamená, že se města rozzáří ve svitu ...  Více

Masáže, které mají smysl

Ráda bych Vám představila masáže, které mají podle mě smysl.  Více

Jóga a bolesti zad

Až 80 % populace trápí občasné bolesti zad a kloubů. Bolesti zad a ...  Více

Pokud chcete probudit všechnu lidskost, probuďte prvně sami sebe. Pokud chcete odstranit veškeré utrpení světa, prvně odstraňte v sobě vše negativní. Nejvyšší dar, který můžete dát, je vaše vnitřní transformace.

Lao-C

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace