Nikol Kopáčová

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Nikol Kopáčová
Mám ráda dynamičtější, silovější pojetí jogy, takže počítejte s tím, že se na mých hodinách zapotíte. Ale stejně tak si občas ráda „odpočinu“ v klidnější lekci např. hatha jogy. Mé lekce vždy začínají úvodním zklidněním, splynutím se svým dechem a lehkým rozhýbáním těla. Po pozdravech slunci se věnujeme stojným, balančním a silově náročnějším asanám.
Ke konci lekce procvičíme inverzní pozice a pozice rozvíjející flexibilitu těla. Praxi završíme šavasanou. Na lekcích dbám na správné provedení pohybu a zapojení středu těla.

Mé zkušenosti

Když jsem po více jak deseti letech skončila s vrcholovým sportem, hledala jsem jiné „sportovní“ vyžití. A tak jsem v roce 2007 začal chodit na  jogu. Ze začátku to pro mě jako pro sportovní gymnastku bylo jen „nudné protahování“. Později jsem však objevila powerjogu a zjistila jsem, že joga může být i velmi náročná. Nakonec jsem se do jogy zamilovala natolik, že jsem si udělala lektorský kurz v akademii Vaška Krejčíka a začala své zkušenosti předávat dál.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

To, že každý den objevuju její nové stránky. Joga pro mě zezačátku byla jen protahování a fyzické cvičení. Až o mnoho let později jsem zjistila, že existuje i nějaká filozofie jogy a životní styl. Že nemusím stát hodinu denně na podložce a „cvičit“, abych jógu praktikovala. Často je pro mě joga hlavně relax mysli a oproštění se od nutnosti podávat ten nejlepší fyzický výkon. V současné době se mimo asanové praxe snažím více věnovat pranajámě, meditaci a studiu jogy jako celku.

Při lektorování mě nejvíc těší, když vidím, jaké pokroky mí klienti dělají. Že se dokážou občas překonat a vyjít ze své komfortní zóny, aby se posunuli ve své praxi dál.

Více o mně

Přes deset let jsem se věnovala sportovní gymnastice na vrcholové úrovni. Poté jsem se začala věnovat józe, ale také lezení na umělé stěně a kondičnímu posilování. To se mi zalíbilo natolik, že jsem si v roce 2016 udělala kurz osobního trenéra v IQ Pohyb akademii. Po několika letech jsem se opět ke gymnastice tak trochu vrátila a to nejen jako trenérka závodního družstva dívek, ale také prostřednictvím párové a skupinové akrobacie, které se věnuji profesionálně v novocirkusové skupině Losers Cirque Company. V současné době jsem tedy akrobatka, trenérka a lektorka na plný úvazek. Kromě toho jsem také velký milovník přírody, vysokohorské turistiky, cyklistiky a lyžování.

Seznam mých lekcí

Anděl Chodov Vinohrady

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Bezpečná jóga

Můžeme jógou poškodit své zdraví?  Více

Nebojte se záskoků

Je tomu 19 let, kdy mě kamarádka vzala poprvé na powerjógu. Dlouho jsem ...  Více

Jóga a bolesti zad

Až 80 % populace trápí občasné bolesti zad a kloubů. Bolesti zad a ...  Více

Kolik svatých slov jste přečetli, kolik svatých slov jste vyřkli, co však zmohou když podle nich nejednáte.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace