Nikol Kopáčová

Seznam mých lekcí

Nikol Kopáčová
Mám ráda dynamičtější, silovější pojetí jogy, takže počítejte s tím, že se na mých hodinách zapotíte. Ale stejně tak si občas ráda „odpočinu“ v klidnější lekci např. hatha jogy. Mé lekce vždy začínají úvodním zklidněním, splynutím se svým dechem a lehkým rozhýbáním těla. Po pozdravech slunci se věnujeme stojným, balančním a silově náročnějším asanám.
Ke konci lekce procvičíme inverzní pozice a pozice rozvíjející flexibilitu těla. Praxi završíme šavasanou. Na lekcích dbám na správné provedení pohybu a zapojení středu těla.

Mé zkušenosti

Když jsem po více jak deseti letech skončila s vrcholovým sportem, hledala jsem jiné „sportovní“ vyžití. A tak jsem v roce 2007 začal chodit na  jogu. Ze začátku to pro mě jako pro sportovní gymnastku bylo jen „nudné protahování“. Později jsem však objevila powerjogu a zjistila jsem, že joga může být i velmi náročná. Nakonec jsem se do jogy zamilovala natolik, že jsem si udělala lektorský kurz v akademii Vaška Krejčíka a začala své zkušenosti předávat dál.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

To, že každý den objevuju její nové stránky. Joga pro mě zezačátku byla jen protahování a fyzické cvičení. Až o mnoho let později jsem zjistila, že existuje i nějaká filozofie jogy a životní styl. Že nemusím stát hodinu denně na podložce a „cvičit“, abych jógu praktikovala. Často je pro mě joga hlavně relax mysli a oproštění se od nutnosti podávat ten nejlepší fyzický výkon. V současné době se mimo asanové praxe snažím více věnovat pranajámě, meditaci a studiu jogy jako celku.

Při lektorování mě nejvíc těší, když vidím, jaké pokroky mí klienti dělají. Že se dokážou občas překonat a vyjít ze své komfortní zóny, aby se posunuli ve své praxi dál.

Více o mně

Přes deset let jsem se věnovala sportovní gymnastice na vrcholové úrovni. Poté jsem se začala věnovat józe, ale také lezení na umělé stěně a kondičnímu posilování. To se mi zalíbilo natolik, že jsem si v roce 2016 udělala kurz osobního trenéra v IQ Pohyb akademii. Po několika letech jsem se opět ke gymnastice tak trochu vrátila a to nejen jako trenérka závodního družstva dívek, ale také prostřednictvím párové a skupinové akrobacie, které se věnuji profesionálně v novocirkusové skupině Losers Cirque Company. V současné době jsem tedy akrobatka, trenérka a lektorka na plný úvazek. Kromě toho jsem také velký milovník přírody, vysokohorské turistiky, cyklistiky a lyžování.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Cvičení venku

Dočkali jsme se, sluníčko hřeje, po bundách shazujeme i mikiny a táhne nás ...  Více

Jóga a principy zdravého pohybu

Systém jógy vznikl před více než 2000 lety, do Evropy se ovšem začal ...  Více

Naučte se s námi pravidelně čistit své tělo

Detoxikačních kurzů v dnešní době naleznete všude opravdu mnoho... stejně ...  Více

Kolik svatých slov jste přečetli, kolik svatých slov jste vyřkli, co však zmohou když podle nich nejednáte.

Siddharta Gautama

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace