Nikol Kopáčová

Nikol Kopáčová
Mám ráda dynamičtější, silovější pojetí jogy, takže počítejte s tím, že se na mých hodinách zapotíte. Ale stejně tak si občas ráda „odpočinu“ v klidnější lekci např. hatha jogy. Mé lekce vždy začínají úvodním zklidněním, splynutím se svým dechem a lehkým rozhýbáním těla. Po pozdravech slunci se věnujeme stojným, balančním a silově náročnějším asanám.
Ke konci lekce procvičíme inverzní pozice a pozice rozvíjející flexibilitu těla. Praxi završíme šavasanou. Na lekcích dbám na správné provedení pohybu a zapojení středu těla.

Mé zkušenosti

Když jsem po více jak deseti letech skončila s vrcholovým sportem, hledala jsem jiné „sportovní“ vyžití. A tak jsem v roce 2007 začal chodit na  jogu. Ze začátku to pro mě jako pro sportovní gymnastku bylo jen „nudné protahování“. Později jsem však objevila powerjogu a zjistila jsem, že joga může být i velmi náročná. Nakonec jsem se do jogy zamilovala natolik, že jsem si udělala lektorský kurz v akademii Vaška Krejčíka a začala své zkušenosti předávat dál.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

To, že každý den objevuju její nové stránky. Joga pro mě zezačátku byla jen protahování a fyzické cvičení. Až o mnoho let později jsem zjistila, že existuje i nějaká filozofie jogy a životní styl. Že nemusím stát hodinu denně na podložce a „cvičit“, abych jógu praktikovala. Často je pro mě joga hlavně relax mysli a oproštění se od nutnosti podávat ten nejlepší fyzický výkon. V současné době se mimo asanové praxe snažím více věnovat pranajámě, meditaci a studiu jogy jako celku.

Při lektorování mě nejvíc těší, když vidím, jaké pokroky mí klienti dělají. Že se dokážou občas překonat a vyjít ze své komfortní zóny, aby se posunuli ve své praxi dál.

Více o mně

Přes deset let jsem se věnovala sportovní gymnastice na vrcholové úrovni. Poté jsem se začala věnovat józe, ale také lezení na umělé stěně a kondičnímu posilování. To se mi zalíbilo natolik, že jsem si v roce 2016 udělala kurz osobního trenéra v IQ Pohyb akademii. Po několika letech jsem se opět ke gymnastice tak trochu vrátila a to nejen jako trenérka závodního družstva dívek, ale také prostřednictvím párové a skupinové akrobacie, které se věnuji profesionálně v novocirkusové skupině Losers Cirque Company. V současné době jsem tedy akrobatka, trenérka a lektorka na plný úvazek. Kromě toho jsem také velký milovník přírody, vysokohorské turistiky, cyklistiky a lyžování.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Naučte se s námi pravidelně čistit své tělo

Detoxikačních kurzů v dnešní době naleznete všude opravdu mnoho... stejně ...  Více

Já a jóga - Richard Holický

S jógou jsem se poprvé setkal díky rande s jogínkou, která mě dotlačila na ...  Více

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme hrdým členem ČKF

Jsme na Facebooku

S radostí vás přivítáme mezi našimi fanoušky. Dozvíte se nejen o našich akcích a novinách, ale také různé zajímavosti ze světa jógy.

Jóga, sýr a víno se s věkem zlepšují

Kevin Durkin

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace |  Odhlásit se z odběru e-mailů