Michaela Šedivá

Seznam mých lekcí

Michaela Šedivá
Jógu vnímám jako tanec mysli, těla a duše a snažím se tak vést i své hodiny. Do lekcí kromě tradičních jógových ásan vždy zapojuji hravost, vizualizace, i trochu inovace. Chci, aby z mých lekcí lidé odcházeli s úsměvem, plni energie a zároveň aby měli pocit, že své hranice posunuli opět o kousek dál - ať už se jedná o hranici fyzickou či mentální.

Z toho důvodu ráda několikrát v průběhu hodiny přecházím z dynamických částí do pomalých a odpočinkových, ve kterých si naše tělo stihne uvědomit všechny procesy, které se v něm aktuálně odehrávají. A když jsem zmínila ten tanec - na mých hodinách se vždy návštěvníci mohou těšit na barevné a energické playlisty, které nás společně přenesou na druhý konec světa, ať už je to tropická džungle, rozvlněný oceán či islandský gejzír.

Mé zkušenosti

S jógou jsem začala v prvním ročníku vysoké školy jako s jakousi mentální očistou hektického studentského života. Nejvíce jsem se do ní ale zamilovala až tehdy, kdy jsem zintenzivnila silový trénink a běhání. Díky četným zranění a neustále nataženým svalům jsem se začala více zajímat o anatomii těla, správnou posturu i dýchání, a tehdy jsem teprve pocítila skutečné benefity, které nám jóga přináší. Dlouhé roky jsem oba tyto světy (tedy sportovní a jógový) propojovala při své vlastní praxi, ale postupně mi došlo, že bych svoje poznatky chtěla předávat dále.

Díky učení se sama neustále učím. Tím, že tělo každého mého žáka je rozdílné, jsem neustále nucena se dále vzdělávat, ptát se, a možná i trochu rozporovat staré vzorce a přesvědčení, které o józe panují. Nejvíce jsem józe vděčná, že jsem díky ní mohla procestovat kus světa - učila jsem na Kostarice, v Mexiku, Guatemale, Bali a Portugalsku, což mi neuvěřitelně rozšířilo jak obzory, tak vnímání jógy jako takové.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Miluji tu rozmanitost, kterou nám jóga nabízí. Můžeme se s ní vydat jakýmkoliv směrem a v tempu, jaké si sami zvolíme. Nic není dobře a nic není špatně. Já sama se nejvíce zajímám o propojení sportu s jógou, a zároveň zkouším, jakými dalšími způsoby můžu sebe a své klienty posouvat v dynamické józe, vinyase či yin. Sama ale také ráda navštěvuji lekce lektorů, kteří se věnují ashtanga józe a více do svých hodin zapojují duchovní rozměr, tibetské mísy či mantry.

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Jóga pro děti v Domě jógy na Chodově

Máte doma malého „jogína“ – kluka nebo holčičku ve věku 3-6 let? ...  Více

Aerojóga očima lékařky

Všichni jistě známe bolest zad. Aby ne, postihuje asi 1/3 naší populace. ...  Více

Nebojte se záskoků

Je tomu 19 let, kdy mě kamarádka vzala poprvé na powerjógu. Dlouho jsem ...  Více

Štěstí je skutečné, pouze je-li sdíleno.

Christopher McCandless

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace