Marina Martina Hrubá

Seznam mých lekcí

Marina Martina Hrubá
Moje lekce jsou různorodé, obměňují ásany a sekvence dle denního / ročního / lunárního období, nabízím různé složitosti ásan, snažím se vytvořit oázu psychického klidu a spokojenosti.

Jsem přátelská, vlídná, umím naslouchat a pozorovat lidí – všímám si, jaké dělají chyby, správně navádím do ásan. Co neumím, tak přijít na lekci a zacvičit si jen pro sebe. Moje lekce jsou výhradně pro klienty, vždycky dostanou vysvětlení, ukázku provedení, případně korekci ásan.

Každá lekce začíná zklidněním, krátkou relaxaci a pránajamou (dechovým cvičením), postupně přecházíme k průpravným cvičením a ásanám. Každou lekci uzavírá relaxace vleže (šavásana)

Rytmus lekce záleží na jejím druhu (viz popis konkrétní lekce). Osobně mám radši střední rytmus, aby vynikla každá ásana, byl dostatečný čas na její správné provedení a působení na fyzickou a duševní složku.

Plně se věnují svým klientům, snažím se propojit fyzické a duchovní aspekty jógy, a naservírovat je co nejpochopitelněji. I proto jsou tolik důležité počáteční zklidnění, pránajama (dechová cvičení), a závěrečná relaxace. Zároveň aplikují principy zdravého pohybu, ke kterým jsem se během aktivního sportovního života dopracovala, a dnes je nabízím během svých lekcí. Přináším „Jógu pro normální lidí“, jestli se to tak dá říct. To znamená, nemusíte dát nohu za hlavu, nebo udělat rozštěp, ale budeme postupně, a hlavně zdravě pracovat na flexibilitě, svalové hmotě, a vnitřním zklidnění a pozorování. Jóga není cíl, jóga je cesta.

Mé zkušenosti

Prošla jsem vrcholovým sportem již od ranního věku coby volejbalistka, později jsem doprovázela své děti na tenisových turnajích, včetně plného servisu, s tím souvisícího: tréninky, fyzioterapie, masáže apod. Takže volejbal a tenis mě doprovázejí již dlouhá léta (dnes už jen amatérsky), kromě toho jsem koketovala s aerobikem, fitness, pilates, a postupně od roku 2010 jsem objevovala jógu. Než jsem ale pochopila, že jóga je univerzální a komplexní pro každého, prošla jsem řadou zklamání z lektorů, kteří toho moc nevysvětlili, neopravovali, ale jen přišli si na lekci sami zacvičit. Přelom nastal v roce 2017, když jsem byla v Indii na retreatu pod vedením Yoka, který mně otevřel oči, a pomohl mi pochopit, že JÓGA JE PRO KAŽDÉHO, a dá se cvičit i bez bolesti zad.

Jóga změnila můj život ve všech ohledech, dala mně nový impuls k rozvoji, pomohla mně najít cestu k sobě.

Kromě trenéra jógy II. třídy absolvovala jsem kurz Jógové terapii od Českého svazu jógy, a v současné době se učím tajemnému a okouzlujícímu jazyku sanskrt.

Co mě na józe a lektorování nejvíc zajímá

Dnes cítím svoji povinnosti a potěšením předávat dál, čemu jsem se v józe naučila, a co jsem pro sebe sama objevila. Baví mě, když spokojení klienti odcházejí z lekce s poděkováním a úsměvem na rtech.

Více o mně

Můžu podávat vysvětlení i v angličtině a ruštině, které plynulé ovládám. Do svých 17 let jsem vyrůstala v Kyrgyzstánu, v Čechách jsem od roku 1990.

Z dalších dovedností můžu uvést:

  • Advanced open water diver od PADI
  • Wreck diver od SSI
  • 1-2. stupeň Silvové metódy
  • kurz Havajských masáži

Aktuální přehled mých lekcí naleznete v rezervačním systému.

Novinky

Články a zajímavosti nejen o józe

Nebojte se záskoků

Je tomu 19 let, kdy mě kamarádka vzala poprvé na powerjógu. Dlouho jsem ...  Více

„Meditace musí být i zábava“, říká nový lektor aktivních meditací v Domě jógy, Martin Schovánek Danes

Myslíte si, že meditace jsou otrava? Že je to příliš obtížné, nudné a ...  Více

Povoláním jogín

Ráno vítat Slunce na ranní lekci na terase, snídaně v kavárně, popracovat ...  Více

Moudrost má svůj počátek v úžasu.

Sokrates

Ochrana osobních údajů |  Podmínky a pravidla rezervačního systému |  Provozní řád |  Lektoři Domu jógy |  Novinky |  Škola Domu jógy |  Povinně zveřejňované informace